احضار و تهدید فعالان آذربایجانی توسط اداره اطلاعات اورمیه

سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱٣٨٨ - ۱۹ می ۲۰۰۹

اورمونیوز: به گزارش خبرنگار اورمونیوز٬ چند روز مانده به سالگرد اعتراضات سراسری آذربایجان علیه کاریکاتور روزنامه ایران در در خرداد ۱۳۸۵ فعالین حرکت ملی آذربایجان از سوی اداره اطلاعات شهر اورمیه احضار و تهدید به بازداشت می شوند.

در چند روز گذشته تعداد زیادی از فعالین ملی و روزنامه نگاران شهر اورمیه طی تماس های تلفنی از سوی اداره اطلاعات شهر اورمیه احضار شده اند. احضار شوندگان تهدید می شوند که روز اول خرداد در صورت مشاهده شدن در خیابان بازداشت خواهند شد. بنابر این گزارش تعداد بیشتری از فعالان نیز بدون اینکه احضار شوند٬ تلفنی تهدید شده اند.

همچنین برخی از مسئولین و اعضا ستاد دکتر اعلمی در شهر اورمیه که اکثرا از فعالین شناخته شده حرکت ملی آذربایجان می باشند، نیز به صورت تلفنی احضار و بعد از تهدید های فراوان آزاد شده اند.

اگر این فعالان در سالهای قبل به ستاد خبری وزارت اطلاعات در نزدیکی فلکه شهرچای احضار می شدند٬ امسال آنها را توسط اتومبیل های اداره اطلاعات به خارج از شهر برده و بعد از ساعت ها بازجویی و تهدید آزاد می کنند.

گروه خبری اورمونیوز به دلیل تهدید شدید احضار شوندگان تا اطلاع ثانوی از انتشار اسامی که در اختیار دارد خودداری خواهد کرد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed