تجمع اعتراضی دانشجويان آذربایجانی دانشگاه صنعتی اميرکبير:«توهین کنندگان به هویت آذربایجانی عذر خواهی کنند»

سه‌شنبه ۵ خرداد ۱٣٨٨ - ۲۶ می ۲۰۰۹

ساوالان سسی: بيش از ۲۰۰ نفر از دانشجويان آذربایجانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر روز سه‌شنبه ۵ خرداد ۱٣٨٨ در اعتراض به ویدئو تازه انتشار یافته جوک گویی سید محمد خاتمی به آذربایجانیها ، در محوطه دانشگاه تجمعی اعتراضی برگزار کردند.

دانشجویان با تاکید بر لزوم عذر خواهی رسمی سید محمد خاتمی، حجت الاسلام سید یحیی جعفری (امام جمعه کرمان)، مجید انصاری، اسحاق جهانگیری (که در آن فیلم حضور دارند)پلاکاردهایی با مضامین: «مرگ بر فاشیسم»، «زبان ترکی رسمی گردد»، «چه راستی چه چپی هر دو فاشیستند فاشیست»، «آقای گفتگوی تمدن ها چرا به آذربایجانی ها توهین کردی؟» و ... در دست داشتند.

در این میان دانشجویان آذربایجانی دانشگاه علم و صنعت تهران با صدور اطلاعیه ای اعلام داشته اند که فردا ۶ خرداد ۸۸ در مقابل سر در اصلی دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار خواهند کرد.

خاطرنشان می شود اين اعتراضات از چند روز پیش به طور مستمر در دانشگاههای مختلف ادامه يافته و دانشجويان آذربایجانی خواستار عذر خواهی رسمی خاتمی و توهین کنندگان، از آذربایجانیها هستند.

گزارش خبرگزاری فارس:

پس از دانشجويان دانشگاه تهران؛ دانشجويان آذربایجانی دانشگاه اميركبير خواستار عذرخواهي رسمي خاتمي شدند
خبرگزاري فارس: پس از تجمع روز گذشته دانشجويان آذربایجانی دانشگاه تهران، دانشجويان آذربایجانی دانشگاه اميركبير نيز با تجمع در صحن اين دانشگاه خواستار عذرخواهي رسمي خاتمي‌ از آذربایجانیها شدند.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس جمعي از دانشجويان آذربایجانی دانشگاه اميركبير در واكنش به انتشار كليپي تصويري از لطيفه‌گويي محمد خاتمي در خصوص آذربایجانیها تجمع اعتراض‌آميزي برگزار كردند.

دانشجويان تجمع‌ كننده پلاكاردهايي با مضامين «اهانت خاتمي به ملت آذربايجان را به نام دموكراسي محكوم مي‌كنيم» و ... در دست دارند و با سر دادن شعارهايي عليه ميرحسين موسوي و خاتمي خواستار اعلام موضع موسوي در اين خصوص هستند.

براساس اين گزارش، دانشجويان تجمع‌كننده همچنين شعارهايي عليه خاتمي سر مي‌دهند.

در كليپ مورد اعتراض دانشجويان در جمعي با حضور مجيد انصاري، اسحاق جهانگيري و برخي ديگر از بزرگان دوم خرداد، خاتمي لطيفه اي را در خصوص آذربایجانیها مطرح مي كند كه قطعاتي از اين فيلم روي اينترنت قرار داده شده است
.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed