تحقیر حرمت خانواده با چه منطقی؟

اسماعیل جوادی – روزنامه نگار

چند روز پیش دوست گرامی جناب عباس لسانی از فعالین حرکت ملی آذربایجان در تماسی تلفنی در گذشت ابوی را به بنده تسلیت گفته و گفتند که برای عرض تسلیت به اورمیه تشریف خواهند آورد، بنده نیز وظیفه و ادب به جا آورده و تشکر نمودم. روز چهارم خرداد اصلاع حاصل کردم که جناب لسانی در شهر سولدوز تشریف داشته و شب هنگام عازم اورمیه خواهند بود اما ساعتی بعد دوستی اطلاع داد که آقای لسانی شب در سولدوز مانده و فردا صبح به اورمیه خواهند آمد. بنده نیز منتظر تماس وی شدم اما حوالی ظهر از ستاد خبری اداره اطلاعات با من تماس گرفته و و در گفتگویی نسبتا طولانی علت حضور عباس لسانی در اورمیه و دیدار با بنده را جویا شده و خواستار آن شدند که با عباس لسانی تماس گرفته از وی بخواهم که از سفر به اورمیه خود داری کند. بنده نیز بر حسب وظیف میزبانی در مقابل این خواسته مقاومت کرده و گفتم وی برای تسلیت در گذشت پدرم به اینجا آمده و مهمان خانواده بنده بوده و در منزل ما به روی وی باز خواهد بود. نهایتا با اصرار و تاکید و تهدید به بازداشت گفتند که بنا به دستور شورای تامین استان حضور عباس لسانی در منزل شما مساوی با بازداشت همه افراد حاضر در مجلس خواهد بود. برخورد امروز اداره محترم اطلاعات با بنده و مهمان محترم خانواده به دستور هر مقام و منصبی و با هر منطقی صورت گرفته باشد از نظر بنده تحقیر حرمت خانواده به شمار آمده و لایق اعتراض قانونی می باشد ولی دریغ از یک مرجع دادرس. دخالت عینی در حریم امن خانه وتحقیری آشکار به بنده و نقض حقوق شهروندی و انسانی خانواده ام و بستن در منزل بنده بر روی مهمانم به شمار می آید که صفحه دیگری بر کتاب ضخیم حرمت شکنی و بی قانونی های برخی ارگان های غیر پاسخگو افزود که متاسفانه هیچ مرجعی برای رسیدگی به آن وجود ندارد. منطق اداره محترم اطلاعات ویا مقامات بالاتر ( شورای تامین استان) در منع کردن بنده از میزبانی مهمان مراسم تعزیه در گذشت ابوی چه بود؟ گویا اوضاع شهر در روزهای انتخابات به دلیل بعضی اعتراضات ملتهب است و حضور عباس لسانی در مراسم تعزیه و عرض تسلیت نگران کننده است !!! عجبا

چون بنده در تماس های تلفنی اداره اطلاعات اعتراض خود رابه برخورد غیر قانونی شان اعلام داشته ام روی سخنم با مقامات شورای تامین استان است که بر کرسی حضرت والایی تکیه زده و خود را خداوندگار جان و مال و ناموس مردم پنداشته و جواب گوی هیچ خلق الناسی نیستند می باشد امیدوارم اگر روزی این سطور به دستشان رسید آن را مطالعه فرموده جواب دهند و اگر نه در آن دنیا گریبانشان را به دلیل شکستن تحقیر حرمت خانواده خواهم گرفت.

آیاقایان محترم هیچ کس حرمت خانواده خود را از کوچه و بازار پیدا نکرده که شما خداوندگان زمین هر زمان اراده کردید حرمت آن بشکنید. حاضر شدن در مراسم تعزیه انسان در گذشته و تسلی خاطر خانواده آن چه مصیبت امنیتی می تواند داشته باشد که شما دستور بازداشت صادر می کنید؟ مگر خدای ناکرده شما عزیزی را از دست نداده اید تا دوستی برای تسلی خاطر شما و خانواده محترمتان در منزلتان حاضر شود؟ آقایان اگر درد شما افکارو اندیشه هویت طلبانه و ملی گرایی ماست و تلاش دارید آن را بشکنید یقین داشته باشید که وطن دوستی و آذربایجان را نخواهید توانست از وجود ما پاک کنید اما مطمن باشید اجازه تحقیر حرمت خانواده را به شما نخواهیم داد . اگر امروز بر مرکب قدرت و ثروت سوارید و به نام دین و قانون حرمت می شکنید بدانید که خداوند روزی حرمت شما خواهد شکست.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed