بازداشت سه فعال مدنی آذربایجانی در مشگین شهر

دوشنبه ۱۱ خرداد ۱٣٨٨ - ۱ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : آیدین ذاکری، منصور سیفی و فردین نوبخت از فعالین مدنی آذربایجانی عصر روز یکشنبه ۱۰ خرداد ۸۸ توسط ماموران اداره اطلاعات مشگین شهر بازداشت شدند.

به گفته نزدیکان ذاکری٬ وی چند ساعت قبل از بازداشت طی تماس تلفنی با خانواده از بازگشتش به خانه خبر داده بود اما ماموران اداره اطلاعات ساعتی چند پس از بازداشت وی٬ با مراجعه به محل کار ذاکری اقدام به تفتیش محل کار او نمودند.همچنین منابع موثق خبر از بازداشت فردین نوبخت و منصور سیفی دیگر فعالین آذربایجانی در شب گذشته داده و از صدور قرار بازداشت موقت برای این سه فعال آذربایجانی در دادگستری مشگین شهر خبر می دهند.

از سویی نیروهای امنیتی در حوالی ساعت ۳ بامداد روز دوشنبه ۱۱ خرداد ۸۸ با مراجعه به منزل عده زیادی از فعالین آذربایجانی در این شهر از جمله منزل پدری ابراهیم رشیدی قصد دستگیری این فعالان را داشته اند، که ماموران امنیتی در این حمله به علت عدم حضور آقای رشیدی در منزل، از دستگیری او بازمانده و پس از تفتیش منزل کتابها و مقالات نامبرده را را با خود برده اند.

احتمال می رود که در رابطه با این دستگیریهای افراد دیگری نیز بازداشت شده باشند ولی بدلیل عدم دسترسی کامل به همه فعالین آمار کاملا دقیقی از آنان در دست نیست.

به گفته منابع محلی بازداشت این فعالین پس از آن صورت می گیرد که در طی روزهای اخیر اعلامیه هایی به صورت وسیع و در ارتباط با موضوع حقوق زبانی آذربایجانیها در سطح شهر پخش شده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed