بلاتکلیفی نقی احمدی آذر روزنامه نگار و نویسنده آذربایجانی پس از دو ماه بازداشت موقت

شنبه ۱۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۶ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : نقی احمدی آذر روزنامه نگار و نویسنده آذربایجانی که از ۱۵ فروردین ۸۸ بازداشت شده است علیرغم سپری شدن بیش از دو ماه از زمان دستگیری همچنان در در بازداشت اداره اطلاعات تبریز به سر می برد.

بنا به اظهارات فیروزه همت جو(همسر نقی احمدی آذر)٬ قاضی هاشم زاده بازپرس شعبه ۴ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز که مسئولیت تحقیقات این پرونده را بر عهده دارد از اعلام علت دستگیری همسرش و اتهامات وارده به وی امتناع می کند اما خانواده علت بازداشت وی را مقالات و کتابها و دست نوشته های وی حدس می زنند.

فیروزه همت جو از فشار شدید روحی و جسمی بر احمدی آذر خبر می دهد و می افزاید: «در حین ملاقات با همسرم متوجه کاهش وزن شدید وی شدم».

به گفته وی قاضی هاشم زاده در گفتگو با خانواده این روزنامه نگار آذربایجانی اعلام کرده است که احمدی آذر در حال ارشاد است و روز به روز اعتقادش به دین اسلام افزایش می یابد که این سخنان بازپرس با واکنش و نگرانی خانواده همراه بوده است.

همچنین مامورین روز شنبه ۹ خرداد ۸۸ با مراجعه به منزل احمدی آذر مجموعه مقالات چاپ شده او در مجلات و هفته نامه های استان آذربایجانشرقی و دوربین عکاسی وی را با خود بردند.

نقی احمدی آذر از اعضای هیات تحریریه هفته نامه توقیف شده شمس تبریز و برخی دیگر از هفته نامه های استان آذربایجان شرقی و نویسنده آذربایجانی است و تا کنون کتابهایی در حوزه زبان، ادبیات و تاریخ آذربایجان از جمله "ساخلاما ایزیمی دونیا"، "دیوان عاشق شمشیر"، "دیوان علی آقا واحد"، "هامیسی قوچاقلیقداندی"، "زبان ترکی و تاریخ آذربایجان"، "سلطان محمد و مکتب مینیاتور تبریز " و "وقایع مشروطیت" ترجمه وتالیف کرده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed