شرایط بسیار بد زندانیان سیاسی زندان اردبیل

دوشنبه ۱٨ خرداد ۱٣٨٨ - ٨ ژوئن ۲۰۰۹

چهار زندانی سیاسی با نام‌های علی عباسی، محمدعلی نارویی، محمدرحیم نارویی و عمر چاپراز که در زندان اردبیل به سر می‌برند، در شرایط بسیار بدی نگه‌داری می‌شوند.

به گزارش فعالان حقوق بشر در ایران، علی عباسی، محمدعلی نارویی، محمدرحیم نارویی و عمر چاپراز از زندانیان سیاسی هستند که شش ماه است در بدترین شرایط محیطی در زندان نگه‌داری می‌شوند و به دستور رییس زندان، آن‌ها را به بخشی که حالت قرنطینه را برای زندانیان بیمار دارد، منتقل کرده‌اند و این زندانیان سیاسی را در کنار زندانیانی آلوده به ویروس ایدز یا بیماریهای عفونی نگه‌داری می‌کنند.

هم‌چنین در طی این شش ماه، آن‌ها از محدودیت‌های جدی برای برقراری تماس تلفنی و ملاقات با خانواده برخوردار بوده‌اند. در این میان، محمدعلی نارویی به ببیماری پوستی نامشخص مبتلا شده که روی پوست بدن وی تاثیر گذاشته است، اما مسئولان زندان به طور جدی به مداوای وی نمی‌پردازند و فقط برای او داروهای بسیار ابتدایی مانند مسکن تجویز می‌کنند، این در حالی است که بیماری وی در حال تشدید است.

به همین دلایل این چهار زندانی سیاسی ار امروز تصمیم به اعتصاب غذا گرفتند اما مسئولان به آن‌ها وعده‌هایی جهت بهبود اوضاع داده‌اند. این چهار زندانی اعلام داشتند اگر تا پایان این هفته، به خواسته های قانونی آنان همچون اجرای تفکیک اصل جرائم، پایان دادن به شرایط قرنطینه و تعهد به رعایت سایر حقوق قانونی آنان نشود، هر چهار نفر دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهند زدد.

فعالان حقوق بشر در ایران

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed