تظاهرات دهها تن در مراغه با در خواست آموزش به زبان مادری

چهارشنبه ۲۰ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۰ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی: دهها تن از شهروندان مراغه ای با استفاده از فضای انتخاباتی موجود ضمن سر دادن شعارهایی در خصوص حقوق زبانی آذربایجانیها اقدام به راهپیمایی در خیابان های شهر مراغه کردند.

به گزارش خبرنگار ساوالان سسی از مراغه روز سه شنبه ۱۹ خرداد ٨٨ حدود صد تن از شهروندان مراغه ای با دست داشتن سر دادن شعارهایی همچون"مراغه اویاقدی تورک دیلینه دایاقدی"، "هارای هارای من تورکم"، "ماراغا یاتماییب تبریزی آتماییب"، "مراغه اویاقدی اوز ائلینه دایاقدی"، "تورک دیلینده مدرسه اولمالیدیر هر کسه"، "آذربایجان اویاقدی اوز دیلینه دایاقدی"، "آذربایجان اویاقدی اوز ائلینه دایاقدی"، "قیزیلدان اولسا قفسیم آزادلیغا وار هوسیم" به بیان خواستهای ملی و مدنی آذربایجانیها پرداختند.

تظاهرکنندگان که در مسیر بین چهارراه خواجه نصیر تا میدان مصلی مراغه در حرکت بودند که نیروهای انتظامی و ماموران اطلاعات به تظاهر کنندگان حمله ور شده و اقدام به دستگیری تعدادی از شعار دهندگان کردند.به دنبال این امر مردم حاضر در خیابان با دادن شعارهایی این اقدام نیروهای امنیتی را محکوم کردند.

این در حالی است که در روزهای اخیر در بسیاری از شهرهای آذربایجان تظاهراتهای مشابهی روی داده است و آذربایجانیها خواهان اعاده حقوق زبانی خود شده اند.


فیلم را از اینجا دانلود کنید

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed