فشار بر هنرمندان آذربایجانی برای امضاء نامه بر علیه اعتراضات اخیر

پنج‌شنبه ۴ تير ۱٣٨٨ - ۲۵ ژوئن ۲۰۰۹

اورمونیوز: مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی که از نظر فکری به جریان اصولگرا و دولت محمود احمدی نژاد نزدیک می باشند٬ در دیدار های حضوری و تلفنی فعالان هنری آذربایجان غربی را مجبور به امضای نامه ای بر علیه «اغتشاشات اخیر» می نمایند. جناح اصولگرای حاکم بر جمهوری اسلامی ایران از اعتراضات میلیونها تن بر علیه تقلبهای گسترده در انتخابات ریاست جمهوری دهم با عنوان اغتشاشات یاد می کنند.

مجبور کردن هنرمندان برای امضای نامه مذکور که از قرار معلوم با عنوان اعتراض هنرمندان آذربایجان غربی بر علیه اغتشاشات اخیر منتشر خواهد شد٬ موجی از نارضایتی را در بین فعالان عرصه موسیقی وسایر هنرمندان استان آذربایجان غربی ایجاده کرده است. تعداد زیادی از هنرمندان اورمیه ای با امتناع از امضاء نامه یاد شده عمل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی را دور از شأن فرهنگ و هنر دانسته اند.

منابع نزدیک به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار گروه خبری اورمو نیوز خبر را مورد تائید قرار داده و اضافه نمودند که تعدادی از هنرمندان و شاعران اصولگرای آذربایجانی نامه محکومیت اغتشاشات را امضاء و تعداد دیگری نیز از بیم لغو مجوزهای مربوط به انتشار آثار و کنسرتهای موسیقی و همچنین ابطال پروانه فعالیت مجبور به امضا شده اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed