اعتصاب غذای علی عباسی زندانی سیاسی آذربایجانی در اردبیل

دوشنبه ۲۵ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۵ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : علی عباسی از فعالین مدنی آذربایجانی در اردبیل که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و جاسوسی به پنج سال زندان محکوم شده در اعتراض به نقض حقوق خود به عنوان یک زندانی، دست به اعتصاب غذا زده است.

این زندانی سیاسی آذربایجانی در تماسی که با نزدیکان خود داشته محرومیت از حقوق اولیه یک زندانی را به منظور وارد آوردن قشارهای جسمی و روحی به خود دانسته و از وضعیت نگهداری خود انتقاد کرده است. وی اعلام کرده است که از روز شنبه ۲۳ خرداد و در اعتراض به این وضعیت دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش خبرنگار ما از اردبیل علی عباسی که پیش از این در بند ۷ (بند زندانیان سیاسی)زندان اردبیل بسر می برد از حدود شش ماه پیش به همراه چند زندانی سیاسی دیگر به قرنطینه زندان منتقل گردیده ودر وضعیت بدی به سر می برد.

مسئولین زندان و بخصوص انزابی رئیس زندان اردبیل امکان تماس تلفنی وی با خانواده را محدود کرده و با اعمال و حرکات تحقیرآمیزی نظیر تراشیدن موی سر این زندانی سیاسی آذربایجانی و ممانعت از اعزام وی به مرخصی وی را از داشتن حقوق اولیه یک زندانی محروم و اقدام به آزار و اذیت وی نموده اند.

گفتنی است که انزابی رئیس زندان اردبیل سابقه ای طولانی در آزار و اذیت زندانیان سیاسی دارد به گونه ای که پیش از این و در جریان اعتصاب غذای عباس لسانی فعال شناخته شده آذربایجانی در اردبیل در دیماه ۸۵ ٬ وی دستور داده بود تا عباس لسانی را در سلولی انفرادی با دمای منفی ده درجه حبس کنند.وی همچنین از اعطای هرگونه مرخصی به لسانی در مدت یکساله حبس در زندان اردبیل ممانعت کرده بود.

لازم به ذکر است که علی عباسی ۲۲ مهر ۸۶ بازداشت و پس از ۳۸ روز شکنجه در اداره اطلاعات اردبیل طی دادگاهی غیرعلنی وبدون حضور وکیل، با حکم قاضی حسن زاده به ۱۱ سال حبس محکوم گردید که این حکم در دادگاه تجدید نظر به پنج سال حبس تعزیری کاهش یافت.گفتنی است که سفر وی به جمهوری آذربایجان مبنای طرح اتهامات وی بوده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed