بازداشت ده دانشجو در دانشگاه تبریز

سه‌شنبه ۲۶ خرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ ژوئن ۲۰۰۹

ساوالان سسی : نیروهای امنیتی عصر روز دوشنبه با ورود به خوابگاههای دانشگاه تبریز ده تن از دانشجویان این دانشگاه را بازداشت کردند.

بنا به اخبار رسیده از تبریز نیروهای امنیتی حوالی ساعت ۱۱شب دوشنبه ۲۵ خرداد ۱٣٨٨ با مراجعه به خوابگاههای دانشجویان داخل دانشگاه تبریز حدود ده تن از دانشجویان این دانشگاه از جمله امیر مردانی و امین جهانی از فعالین دانشجویی آذربایجان را بازداشت و با مینی بوسی به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

امیر مردانی پیش از این نیزدر تابستان ۸۷ دستگیر و پس از تحمل سه ماه بازداشت موقت به اتهام عضویت در دسته و گروه جهت برهم زدن امنیت ملی به تحمل سه سال حبس محکوم گردیده است.

از سویی بنابه اخبار گزارش شده ، روح الله رحیم پور ، دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد در طی تجمع عصر دیروز مردم تبریز توسط نیروهای انتظامی دستگیر و امروز صبح تحویل نیروهای اطلاعاتی شده اند.

به گفته یکی از دانشجویان دانشگاه تبریز، کلیه امتحانات این دانشگاه لغو شده و مسئولین به دانشجویان تا عصر روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد فرصت داده اند تا خوابگاه را ترک کنند.


شایان ذکر است در چند روز گذشته اعتراضاتی در دانشگاه تبریز در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران روی داده و دانشجویان ضمن طرح شعارهایی در خصوص حقوق ملی آذربایجانیها به نتایج این انتخابات و آنچه بی حرمتی به آرای مردم می‌نامند اعتراض می‌کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed