ممانعت از حضور مردم در مراسم سالانه قلعه بابک

يکشنبه ۱۴ تير ۱٣٨٨ - ۵ ژوئيه ۲۰۰۹

ساوالان سسی : نهادهای امنیتی و انتظامی ایران در آستانه مراسم قلعه بابک اعلام کردند که حضور افراد در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر در قلعه بابک و منطقه کلیبر ممنوع است.

بر اساس اطلاعیه ای که توسط خبرگزاریهای دولتی ایران انتشار یافته٬ معاونت اجتماعي و فرهنگي نيروي انتظامي آذربايجان شرقي تردد در منطقه کلیبر در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیر را ممنوع اعلام کرده است.علت این ممنوعیت برگزاری مانور نظامی لشگرعاشورای سپاه پاسداران ایران در این منطقه تاریخی عنوان شده است.

همچنین سپاه پاسداران ایران با پخش بیانیه ای در شهرهای اهر و کلیبر از مردم خواسته است تا از رفتن به قلعه بابک در این روزها به دلیل برگزاری مانور نظامی خودداری کنند.

آذربایجانیها هرساله در سالروز تولد بابک خرمدین (قهرمان ملی آذربایجان) در ۱۱ و ۱۲ تیر در قلعه بذ (قلعه بابک ) واقع در منطقه کلیبر در شمال غربی ایران گرد هم می آیند و با اجرای مراسمات فرهنگی یاد و خاطره قهرمان خود را پاس می دارند اما حکومت ایران از سال ۸۴ مانع از برگزاری این مراسمات فرهنگی می شود و یک هفته پیش از برگزاری این مراسم تمامی راههای دسترسی به این مکان تاریخی را مسدود می کند در اطراف این قلعه تاریخی اقدام به برگزاری مانورهای نظامی می کند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed