انتقال بهنام شیخی فعال بازداشتی آذربایجانی در بند ۲۰۹ زندان اوین به بیمارستان

چهارشنبه ٣۱ تير ۱٣٨٨ - ۲۲ ژوئيه ۲۰۰۹

ساوالان سسی : بهنام شیخی از فعالین مدنی آذربایجانی در اسلامشهر که در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت به سر می برد در اثر اعتصاب غذا دچار ناراحتی حاد کلیوی شده و به بیمارستان منتقل شده است.

خانواده بهنام شیخی پس از ملاقات با او در روز یکشنبه ۲٨ تير ۱٣٨٨ می گویند وی ازابتدای مدت زمان بازداشت در اعتراض به ضرب و شتم خود و برادرش در حین دستگیری و نحوه بازداشت بدون حکم جلب، ۱۵ روز در اعتصاب غذا بوده است که به همین دلیل دچار ناراحتی کلیوی شده و مدت ۲ روز در بیمارستان بستری بوده است.ماموران پس از دو روز دوباره وی را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل کرده اند.

به گفته پیمان شیخی برادر این فعال آذربایجانی، وی در مدت بازداشت دچار کاهش وزن ۱۵ کیلوئی شده و خانواده بشدت نگران وضعیت جسمی وی می باشد .

خانواده شیخی پس از مراجعه به قاضی سبحانی بازپرس شعبه ۲ دادسرای امنیت تهران در مورد اتهام و علت دستگیری این فعال آذربایجانی هیچ پاسخی از وی دریافت نکرده اند و مسئولین قضایی ایران از جوابگویی در مورد اتهام وعلت دستگیری امتناع می کنند.

همچنین محمود اجاقلو دیگر فعال آذربایجانی که به همراه شیخی در روز ۱۹ خرداد دستگیر و اکنون در زندان اوین است روز یکشنبه ۲٨ تير ۱٣٨٨ با خانواده خود ملاقات کرده است.

بازداشت این افراد در رابطه با دیوار نویسی و نوشتن شعاری با مضمون "خواسته آذربایجانیها: اجرای اصل ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی" در سطح محلات اسلامشهر در قالب تبلیغات انتخاباتی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و همچنین در رابطه با چاپ این شعار بر روی اسکناس ها صورت گرفته است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed