آزادی رئوف طاهری و ادامه بازداشت رضا عباسی و احمد مدادی در زنجان

يکشنبه ۲٨ تير ۱٣٨٨ - ۱۹ ژوئيه ۲۰۰۹

ساوالان سسی: مهندس رئوف طاهری از فعالین مدنی زنجان که از روز پنجشنبه ۲۵ تير ٨٨ و پیش از برگزاری مراسم دعا جهت آزادی سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی بازداشت شده بود، روز یکشنبه ۲٨ تير ۱٣٨٨ به قید کفالت از زندان آزاد شد.

به گزارش خبرنگار ما از زنجان، این فعال مدنی در مدت سه روز بازداشتش در اعتراض به آنچه نقض آشکار قوانین در مورد خود و نحوه بازداشتش بوده دست به اعتصاب غذا زده بود.

علاوه از این احمد مدادی(معلم زنجانی و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و عضو فعلی سازمان ادوار تحکیم) و رضا عباسی(عضو هیات موسس جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجان – آسمک) که پیش از برگزاری مراسم دعا بازداشت شده بودند همچنان در بازداشت به سر می برند. خانواده های احمد مدادی و رضا عباسی روز یکشنبه با در دست داشتن سند جهت آزادی آنها به دادسرای زنجان مراجعه کرده بودند اما مسئولین دادگستری مانع از دیدار آنها با دادستان گل محمدی شدند.

گل محمدی دادستان زنجان روز یکشنبه در مصاحبه ای با ایسنا از اعلام رسمی اتهام این افراد خودداری کرد و به صورت تلویحی اتهام این افراد را با درگیریهای یک ماه اخیر در تهران و قضایای انتخاباتی مرتبط دانست. این در حالی است که احمد مدادی و رضا عباسی روز پنجشنبه ۲۵ تير ٨٨ و پیش از برگزاری مراسم دعا جهت آزادی سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی در منزل پدر زنش در زنجان ، توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شده بودند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed