گزارش صدای آمریکا از وضعیت بازداشت شدگان زنجان در گفتگو با یاشار حکاک پور مسئول روابط عمومی آداپ

صدای آمریکا . برنامه ویژه بامدادی، چهارشنبه ٣۱ تير ۱٣٨٨ - ۲۲ ژوئيه ۲۰۰۹تعدادی از فعالان مدنی آذربایجانی در تبریز و زنجان در ماه گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان شدند بنا به گزارشهای رسیده این افراد از حق داشتن وکیل و تماس و دیدار با خانواده های خود محروم بوده اند.

یاشار حکاک پور مسئول روابط عمومی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران که در ترکیه به سر می برد در گفتگو با صدای آمریکا درباره دانشجویان دستگیر شده چنین می گوید:

از بازداشت شدگان در زنجان چه اطلاعی دارید؟

یاشار حکاک پور : فعالین مدنی در زنجان برای آزادی آقای متین پور روزنامه نگار و فعال شناخته شده حقوق بشر آذربایجانی که در خرداد ۸۷ به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده بود قصد داشتند روز پنجشنبه ۲۵ تیر ۸۸ دعای کمیلی برگزار کنند که پیش از برگزاری مراسم ماموران امنیتی مهندس رئوف طاهری٬ رضا عباسی و احمد مدادی از فعالین مدنی آذربایجانی و مدنی زنجان را دستگیر کردند که از این بین مهندس طاهری روز یکشنبه به قید کفالت از زندان آزاد شدند اما آقایان عباسی و مدادی همچنان در بازداشتند. دادستان گل محمدی دادستان زنجان روز یکشنبه از اعلام رسمی اتهامات این افراد خودداری کرده اند و به صورت تلویحی اتهام این افراد را با درگیریهای یک ماه اخیر در تهران و قضایای انتخاباتی مرتبط دانسته اند.

برای دانلود فیلم اینجا را کلیک کنید

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed