بلاتکلیفی مهندس علیرضا فرشی در زندان تبریز

يکشنبه ۲۵ مرداد ۱٣٨٨ - ۱۶ اوت ۲۰۰۹

ساوالان سسی : مهندس علیرضا فرشی استاد دانشگاه و از فعالین مدنی آذربایجانی که روز ۱خرداد ۸۸ و در جریان راهپیمایی خانوادگی در تبریز دستگیر شده بود پس از گذشت سه ماه بازداشت موقت همچنان در شرایط بلاتکلیفی به سر می برد.

به گفته عباس جمالی وکیل علیرضا فرشی، قاضی هاشم زاده بازپرس شعبه چهار دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ضمن تمدید قرار بازداشت فرشی به مدت دو ماه، پرونده را به شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز ارسال کرده است.

عباس جمالی می گوید روز شنبه ۲۴ مرداد ۸۸ با مراجعه به شعبه سوم دادگاه انقلاب و ارائه لایحه ای خواهان تبدیل قرار بازداشت به وثیقه و آزادی فرشی شده است.

همچنین نزدیکان خانواده فرشی خبر از انتقال وی به بند مالی زندان تبریز می دهند. تمدید قرار بازداشت علیرضا فرشی در حالی صورت می گیرد که از یک ماه پیش مرحله بازپرسی وی به اتمام رسیده است و او در شرایط بلاتکلیفی در زندان تبریز به سر می برد.

مقامات قضایی تا کنون از اعلام اتهام فرشی و همسرش امتناع کرده اند و اجازه ملاقات وکیل با او و مطالعه پرونده را نداده اند.

این استاد دانشگاه آذربایجانی پس از آن که در جریان راهپیمایی خانوادگی در ائل گولی تبریز در ۱خرداد ۸۸ شعارهایی در رابطه با حقوق ملی و زبانی آذربایجانیها سر داده شد بازداشت شد. چندی بعد مامورین امنیتی سیما دیدار همسر وی را نیز دستگیر و پس از تحمل یک ماه بازداشت موقت به قید ضمانت پنجاه میلیون تومانی آزاد کردند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed