گزارش بخش آذربایجانی رادیو آزادی از شرایط بد جسمی سعید متین پور در مصاحبه با مسئول روابط عمومی آداپ

بابک بکیر - رادیو آزادلیق - بخش آذربایجانی رادیو اروپای آزاد

وضعیت جسمی سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی که اکنون در زندان اوین تهران به سر می برد روز به روز وخیم تر می شود.

یاشار حکاک پور مسئول روابط عمومی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران – آداپ در مصاحبه با بخش آذربایجانی رادیو آزادی به تشریح وضعیت متین پور می پردازد. به گفته وی در روزهای گذشته سعید متین پور با منزل تماس گرفته اما نتوانسته است با همسرش صحبت کند و در طی این تماس کوتاه تلفنی همسر متین پور متوجه شدت بیماری وی شده است.

حکاک پور می افزاید متین پور از بیماری ریه رنج می برد و در خواست وکیل این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی جهت اعطای مرخصی استعلاجی برای وی رد شده است و این در حالی است که قوانین ایران این حق را برای زندانیان به رسمیت شناخته شده است.

گفتنی است که متین پور در سال ۲۰۰۹ از سوی دادگاه دادگاه انقلاب تهران با اتهام جاسوسی برای کشورهای بیگانه به هشت سال حبس محکوم شده است.

یاشار حکاک پور مسئول روابط عمومی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران - آداپ می گوید این اتهامات بی اساس است و متین پور فقط به خاطر فعالیتهای حقوق بشری و روزنامه نگاری اش به صورتی نا عادلانه زندانی شده است.

لینک مستقیم گزارش از رادیو آزادی

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed