جلوگیری از حضور ناشران آذربایجانی در نمایشگاه کتاب اورمیه

يکشنبه ۱۲ مهر ۱٣٨٨ - ۴ اکتبر ۲۰۰۹

اورمونیوز: نمایشگاه سراسری کتاب ایران از پانزدهم مهر به مدت یک هفته در شهراورمیه برگزار خواهد شد. این نمایشگاه به کوشش تعاونی ناشران ایران با حضور بیش از ۱۷۰ ناشر از تمامی استانها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی واقع در پارک جنگلی (شیخ تپه) شهر اورمیه برپا خواهد بود.

اما خبر های دریافتی حاکی از آن است که هئیت ناظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به هیچ یک از ناشرین کتابهای ترکی آذربایجانی اجازه حضور در این نمایشگاه را صادر نکرده است.

به گزارش خبرنگار گروه خبری اورمونیوز٬ انتشارات "یاران" به مدیریت حسین قلیزاده و "اختر" به مدیریت صمد آسیابانی از استان آذربایجان شرقی و انتشارات "پینار" از استان زنجان که سابقه طولانی در نشر کتابهای ترکی آذربایجانی دارند جواز حضور در این نمایشگاه را دریافت نکرده اند. از شهر تبریز تنها انتشارات "زرقلم" که ناشر کتابهای تخصصی گیاه شناسی است در این نمایشگاه حضور خواهد داشت.

از طرف دیگر٬ در حالی که فقط سه روز به مراسم افتتاحیه نمایشگاه کتاب آذربایجان غربی باقی مانده است٬ مراکز نشری که در آذربایجان غربی به انتشار کتاب به زبان ترکی آذربایجانی توجه بیشتری دارند٬ نیز در خصوص مجوز شرکت در این نمایشگاه بلاتکلیف هستند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed