بیانیه دو تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز در اعتراض به فشارها بر فعالین دانشجویی آذربایجان در این دانشگاه

سه‌شنبه ۵ آبان ۱٣٨٨ - ۲۷ اکتبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : دو تشکل دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز در اعتراض به محرومیت فعالین دانشجویی آذربایجان و فشار بر تشکلهای دانشجویی در این دانشگاه بیانیه مشترکی صادر کردند.

تشکلهای دانشجویی آرمان دانشجو و کانون وحدت اسلامی دانشجویان در این بیانیه ضمن اشاره به فعالیتهای چهار تن از دانشجویان این دانشگاه در راستای احقاق حقوق پایمال شده آذربایجان، برخورد با دانشجویان در فاصله زمانی تابستان و اعمال فشار و ایجاد فضای تهدید و ارعاب بر تشکل ها در دانشگاه را محکوم کرده وخواستار رفع محرومیت فعالین دانشجویی از ادامه تحصیل شده اند.متن بیانیه بدین شرح است :

متاسفانه طبق روال هر تابستان، امسال نیز دولت مهرورز(!!!) در فاصله پایان ترم بهار تا آغاز ترم مهر تسویه حساب خود را با دانشجویان منتقد به مرحله اجرا گذاشت به طوریکه امسال جریانات انتخابات ریاست جمهوری و تسویه حساب با معترضین به نتایج انتخابات نیز به آن اضافه شده بود.

این در حالی است که دانشجویان دانشگاه آزاد نیز شدیدا مورد حمله قرار گرفته اند تا جایی که چهار تن از اعضای اسبق شورای مرکزی تشکل دانشجویی هویت طلب آرمان دانشجو دانشگاه آزاد تبریز که در راستای احقاق حقوق پایمال شده آذربایجان قعالیت می کند نیز به شرح زیر از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد محروم گشته اند:

يونس زارعيون ( دبير سابق تشكل و رئيس هئيت موسس تشكل آرمان )،مهندس وحيد شيخ بگلو (عضو سابق شورای مركزی تشكل آرمان )،مهندس بهنام تركانپور (عضو سابق شورای مركزی تشكل آرمان) و مهندس نويد محمدی ( دبیر سیاسی و عضو سابق شورای مركزی تشكل آرمان ) همگی از ادامه تحصيل محروم شده اند.

يونس زارعيون دانشجوی ترم آخر رشته علوم سياسی در مقطع كارشناسي ارشد قبل از آنكه موفق به ارائه پايان نامه خود شود، طی تماسی از طرف معاون آموزشی دانشگاه از صدور نامه ای محرمانه از طرف اداره اطلاعات مبنی بر جلوگيری از ادامه تحصيل ايشان مطلع گرديده است. مهندس بهنام تركانپور دانشجوی ترم دوم مديريت صنعتی در مقطع كارشناسی ارشد با شرايطی مشابه از ادامه تحصيل محروم گشته است. مهندس وحيد شيخ بگلو نيز كه در رشته اقتصاد در مقطع كارشناسی ارشد در حال تحصيل بود در فاصله زمانی دفاع از پايان نامه خود از ادامه تحصيل محروم شده است ،مهندس نويد محمدی نیز كه در رشته مهندسی کامپیوتر مقطع كارشناسی ارشد از آزمون ورودی قبول شده بود، با ارسال نامه ای محرمانه به دانشگاه آزاد تبریز از ثبت نام ايشان جلوگيری بعمل آمد.

در این راستا، تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد واحد تبریز نیز بی نصیب از این تهدیدها نبوده است به طوری که ابتدا مسئولین دانشگاه خواستار دیدار دو نفر از نیروهای امنیتی- اطلاعاتی با اعضای تشکل ها شدند که با امتناع تشکل ها از حضور در این جلسه ی خارج از ضوابط و چهارچوب قانونی، دست به اقدام غیرقانونی دیگری زده و موجبات حضور غیر قانونی این اشخاص را به عنوان مسئولین حراست مرکزی !! در جلسه ی هیئت نظارت بر تشکل های دانشجویی که اساسا با حضور رئیس دانشگاه، نماینده ی نهاد رهبری و نماینده ی دکتر جاسبی تشکیل می شود فراهم آوردند.

از این رو تشکل های دانشجویی آرمان و کانون وحدت اسلامی دانشگاه آزاد تبریز اعتراض شدید خود را نسبت به محرومیت از تحصیل دانشجویان، از هر خط فکری و اعمال فشار های غیر قانونی و ایجاد فضای تهدید و ارعاب بر تشکل ها اعلام می دارد و خواستار رفع محرومیت و محدودیت از فعالین دانشجویی است. همچنین روند در پیش گرفته شده از جانب دانشگاه در قبال تشکل ها را مغایر با اصل تعامل دانسته و معتقد به دامن گرفتن فضای بی اعتمادی بین دانشگاه و دانشجو در صورت ادامه روند در پیش گرفته شده توسط دانشگاه است.

تشکل آرمان دانشجو

تشکل کانون وحدت اسلامی دانشجویان

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed