ضرب و شتم یک خبرنگاردر جریان مراسم مراسم شروع به کار استاندار آذربایجان غربی

دوشنبه ۱۱ آبان ۱٣٨٨ - ۲ نوامبر ۲۰۰۹

عصرایران : اولین روز کاری وحید جلال زاده استاندار جدید آذربایجان غربی با ضرب و شتم شدید یکی از روزنامه نگاران این استان توسط ماموران انتظامی مستقر در استانداری آذربایجان غربی همراه شد.

به گزارش عصرایران ، ماجرا از آنجا اغاز شد که یکی از خبرنگاران ارومیه ای با تلفن همراهش مشغول عکسبرداری از ده ها پارچه نوشته تبریک برای استاندار جدید آذربایجان غربی بود که ناگهان مأموران مستقر در استانداری به سمت وی رفته و پس از مشاجره لفظی او را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

ماموران به کتک زدن وی در پیاده روی مقابل استانداری بسنده نکرده و با کشاندن این خبرنگار به داخل محوطه استانداری ، به ضرب و شتم جمعی وی ادامه دادند.

ماموران انتظامی مستقر در استانداری در حالی این روزنامه نگار را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دارند که هیچ تابلوی "عکسبرداری ممنوع"ی در مقابل ساختمان استانداری وجود ندارد و نمای بیرونی ساختمان نیز در معرض دید هزاران عابری قرار دارد که هر روز از مقابل استانداری در رفت و آمد هستند.

احمد نقی زاده که در این حادثه به شدن مصدوم شده ،روزنامه نگار، وبلاگ نویس و از کارکنان سابق روابط استانداری است که در انتخابات گذشته سخنگوی ستاد انتخاباتی محسن رضایی در آذربایجان غربی بود.

این خبرنگار پس از این ماجرا از ماموران خاطی به دادگاه شکایت کرد و جالب آنکه خود به ایجاد بلوا، آشوب و اغتشاش متهم شد و البته تبرئه گردید!

متهم کنندگان توضیح ندادند که عکس گرفتن از چندپارچه نوشتن ، آن هم در معبر عام ، چگونه می تواند مصداق اغتشاش گری باشد؟!

جالب اینجاست که بعد از این ماجرا ، پارچه نوشته های مقابل استانداری جمع اوری شدند.

اینک جامعه خبری منتظر است تا ببیند استاندار جدید آذربایجان غربی در قبال ضرب و شتم این روزنامه نگار در مقابل ساختمان استانداری چه واکنشی از خود نشان خواهد داد؟

همچنین آیا مقامات انتظامی در قبال عملکرد غیرانسانی ماموران خود عذرخواهی خواهند کرد یا خیر؟

ضرب و شتم روزنامه نگاران در استان آذربایجان غربی موضوع جدیدی نیست. چندی پیش یکی از خبرنگاران در شهرستان تکاب واقع در جنوب این استان با تیغ موکت بری مورد حمله وحشیانه افرادی ناشناس قرار گرفت .

فرماندار شهرستان تکاب که گویا از گزارش های این خبرنگار از معضلات شهر به تنگ آمده بود با ارسال نامه ای به ادارات مختلف این شهرستان خواستار عدم همکاری ادارات با خبرنگار مذکور شده بود.

پیش از آن نیز جاوید اسدزاده وبلاگ نویسی که پرونده مافیای زمین خواری را پیگیری می کرد مورد هجوم موتورسواران ناشناس قرار گرفت و به شدت مضروب شد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed