آزادی فراز زهتاب و آیدین خواجه ای، فعالین دانشجویی آذربایجان از زندان تبریز

يکشنبه ۲۴ آبان ۱٣٨٨ - ۱۵ نوامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : فراز زهتاب و آیدین خواجه ای از فعالین دانشجویی آذربایجان در دانشگاه تبریز روز ۱۹ آبان ۸۸ پس از تحمل حکم یکساله زندان با عفو مشروط از زندان تبریز آزاد شدند.

زهتاب و خواجه ای در اویل تابستان ۸۷ به همراه ۷ تن دیگربازداشت شده و مدت سه ماه زیر فشارهای مختلف روحی و جسمی تحت بازجویی قرار داشته اند.شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر این افراد را به اتهام مشارکت در تشکیل گروه جهت بر هم زدن امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام از طریق مدیریت وبلاگ جنبش دانشجویی آذربایجان- Azoh محاکمه و طی حکمی در ۲۰ بهمن ۸۷ شش تن از این فعالین را به تحمل یکسال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم کرده بود.

لازم به ذکر است احسان نجفی نسب و مجید ماکویی از دیگر زندانیان این پرونده همچنان در حال گذراندن دوران محکومیت خود در زندان تبریز هستند.

فشار بر فعالین دانشجویی آذربایجان در سالهای اخیر افزایش یافته است به گونه ای که مسئولین حکومت ایران نشریات دانشجویی و تشکلهای دانشجویان آذربایجانی را توقیف و پلمپ می کنند. مسئولین امنیتی ایران دانشجویان مدافع حقوق آذربایجانیها را از ادامه تحصیل محروم کرده وبازداشت و زندانی می کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed