انتقال سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی به بند ۳۵۰ زندان اوین

يکشنبه ۱ آذر ۱٣٨٨ - ۲۲ نوامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی که در حال گذراندن دوران محکومیت هشت ساله حبس در زندان اوین می باشد به بند ۳۵۰ زندان اوین تهران منتقل شد.

مسئولین زندان اوین روز چهارشنبه ۲۰ آبان ٨٨ متین پور را از اندرزگاه ۷ بند مالی به بند ۳۵۰ زندان اوین که مخصوص زندانیان سیاسی است منتقل کرده اند. خانواده این زندانی می گویند روز شنبه ٣۰ آبان ٨٨ و پس از انتقال متین پور به بند ۳۵۰ مسئولین زندان اوین علیرغم دستور کتبی دادگاه اجازه ملاقات خانواده با وی را نداده اند. به گفته خانواده این فعال حقوق بشر آذربایجانی تماسهای تلفنی متین پور با منزل پس انتقال به این بند محدود شده است که با توجه به وضعیت بد جسمی و بیماریهای حاد او این امر باعث نگرانی خانواده است.

لازم به ذکر است که متین پور در اثر شکنجه های اعمال شده بر وی در دوران بازداشت موقت دچار ناراحتی های قلبی، ریوی، سردرد و کمردرد شدید شده و درخواستهای مکرر وی از مسئولین قضائی جهت اعطای مرخصی به منظور معالجه پزشکی در خارج از زندان در طی ماههای گذشته رد شده است.

متین پور پس از دستگیری در ۴ خرداد ۸۶ و تحمل ۹ ماه بازجویی تحت شکنجه جسمی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و در جریان پرونده مربوط به حضور عده ای از شخصیتهای آذربایجانی در کنفرانسی حقوق بشری در کشور ترکیه به هشت سال حبس تعزیری محکوم گردیده است.

اتهام متین پور همکاری با دول خارجی متخاصم و تبلیغ علیه نظام عنوان شده است اما مدافعان حقوق بشر در آذربایجان اتهامات وارده به متین پور را بی اساس دانسته و تصریح می کنند که متین پور به دلیل فعالیت هایش در عرصه روزنامه نگاری و دفاع از حقوق بشر مورد خشم حکومت ایران قرار گرفته است. سازمانهای بین المللی حقوق بشر از جمله عفو بین الملل و گزارشگران بدون مرز متین پور را زندانی عقیده و وجدان نامیده و خواهان آزادی بی قید و شرط وی می باشند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed