جلسه دادگاه شش فعال فرهنگی و دانشجویی آذربایجانی در تبریز برگزار شد

چهارشنبه ۴ آذر ۱٣٨٨ - ۲۵ نوامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : جلسه رسیدگی به اتهامات حسن عبداللهی(معلم زبان و ادبیات ترکی آذربایجانی)، محبوب بوداقی (شاعر)، فراز زهتاب (فعال دانشجویی آذربایجان در دانشگاه تبریز)، حبیب آوریده، حسن آسیابی و محمدرضا هاشمی از فعالین فرهنگی آذربایجانی روز پنجشنبه ۲٨ آبان ٨٨ در شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی دولت آبادی برگزار شد.

این افراد تیر ماه ٨٨ توسط اداره اطلاعات تبریزدستگیر و پس از تحمل نزدیک سه ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان تبریز آزاد شده بودند.

اتهام این فعالین تشکیل گروه جهت بر هم زدن امنیت ملی از طریق مدیریت وبلاگی تحت عنوان "بابک ایتگین عسگرلری" و پخش اعلامیه دعوت مردم به تظاهرات در طی سالیان گذشته عنوان شده است و استنادات قاضی برای طرح این اتهام شرکت تعدادی از متهمین در مراسم سالگر تولد بابک (قهرمان ملی آذربایجانیها) و اعترفاتی است که از یکی از متهمان پرونده تحت فشار اخذ شده است.

دادگاه این فعالین به صورت غیر علنی برگزار شده ونقی محمودی، عباس جمالی و عظیم زاده وکلای دادگستری در تبریز وکالت آنان را بر عهده داشته اند.

شایان ذکر است که فراز زهتاب فعال دانشجویی آذربایجان در دانشگاه تبریز پیش از این نیز به اتهام مدیریت وبلاگ جنبش دانشجویی آذربایجان - آذوح محاکمه و به یکسال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم گردیده بود. این فعال دانشجویی به تازگی در ۱۹ آبان ۸۸ پس از تحمل حکم حبس تعزیری با عفو مشروط از زندان آزاد شده است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed