دیدار چند تن از فعالین مدنی آذربایجانی با خانواده سعید متین پور

پنجشنبه ۲۱ آبان ۱٣٨٨ - ۱۲ نوامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : تنی چند از فعالین مدنی و روزنامه نگاران آذربایجان روز جمعه ۱۵ آبان ۸۷ به دیدار خانواده سعید متین پور رفتند. متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی است که از تبر ماه ٨٨ جهت گذراندن حکم هشت سال حبس در رندان اوین به سر می برد.

در این دیدار که مهندس علیرضا صرافی(مدیر مسئول ماهنامه توقیف شده دیلماج)٬ مهندس حسن راشدی ( نویسنده و روزنامه نگار آذربایجانی)٬ سعید نعیمی(عضو شورای سیاست گذاری سازمان ادوارتحکیم) و تنی چند از فعالین حقوق زن و فعالین ملی آذربایجانی حضور داشتند عطیه طاهری همسر متین پور آخرین وضعیت پرونده و سلامتی همسرش را تشریح نمود و از برخورد غیرمسئولانه مقامات در عدم اعطای مرخصی استعلاجی به او انتقاد نمود.

در ادامه آقای مهندس صرافی از طرف حاضرین به ابراز همدلی و همدردی با خانواده متین پور پرداخت و سعید را نمونه بارز مدافعان حقوق ملی و دمکراتیک ترکهای آذربایجانی نام نهاد و صبر و پایداری خانواده وی را ستود.

مهندس حسن راشدی هم با ابراز خوشحالی از دیدار با خانواده متین پور اظهار داشت که پایداری خانواده نقش مهمی در حفظ روحیه و سلامتی زندانی دارد.

در پایان سعید نعیمی ضمن گرامیداشت یاد همه زندانیان سیاسی و عقیدتی و با ذکر برخی از ویژگیهای متین پور چون بصیرت ، آینده نگری ، پرهیز از تندروی و روحیه متساهل و دمکراتیک و شجاعت مدنی، اظهار داشت که امروز اندیشه سعید متین پور باید محور گفتمان جنبش ملی – دمکراتیک آذربایجان قرار گیرد و ارائه قرائتی دمکراتیک از خواسته های ملی آذربایجانیها نیاز اساسی امروز است. نعیمی انگیزه حاکمیت در صدور حکم غیر حقوقی و کینه ورزانه هشت سال زندان برای متین پور را این ویژگیها و نقش موثر سعید در زنجان عنوان نمود.

حاضرین در پایان با آرزوی سلامتی برای سعید متین پور و سایر زندانیان از تلاشهای وی تقدیر نموده و پایداری خانم طاهری را ستودند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed