برگزاری جلسه دادگاه بهنام شیخی و محمود اجاقلو؛ فعالین آذربایجانی در تهران

سه‌شنبه ۱۷ آذر ۱٣٨٨ - ٨ دسامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : جلسه رسیدگی به اتهامات بهنام شیخی و محمود اجاقلو از فعالان مدنی آذربایجانی در اسلامشهر تهران روز دوشنبه ۹ آذر ۸۸ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیر عباسی برگزار گردید.

شیخی و اجاقلو ۱۹ خرداد ۱٣٨٨ در محل کارشان در اسلامشهر بازداشت و پس از تحمل ۵۵ و ۶۳ روز بازداشت موقت در بند ۲۰۹ زندان اوین به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند.

اتهام این افراد اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و -تشکیل تجمعات غیر قانونی عنوان شده است و بر اساس کیفر خواست صادره استنادات دادستان برای طرح این اتهامات ارتباطات این افراد با گروههای پان ترکیست، تماس تلفنی با تلویزیون ماهواره ای گوناز تی وی و شرکت این افراد در مراسم سخنرانی محمد خاتمی در مسجد امیرالمومنین تهران و اعتراض به جوک نژادپرستانه خاتمی عنوان شده است.

دادگاه این افراد به صورت غیر علنی برگزار شده و عبدالفتاح سلطانی وکیل دادگستری در تهران وکالت این افراد را بر عهده داشته است.

این فعالین به هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تقریبا تمام مدت بازداشت را در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت فشارهای جسمی و روحی گذرانده اند.آنها در مدت بازداشت از حق دسترسی به وکیل و ملاقات با خانواده محروم بوده اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed