ضرب و شتم شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت آیت الله منتظری در زنجان

شنبه ۵ دی ۱٣٨٨ - ۲۶ دسامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی : مجلس ترحیم آیت الله منتظری در زنجان با ممانعت ماموران نیروی انتظامی و ضرب و شتم مردم به خشونت کشیده شد.

ماموران نیروی انتظامی زنجان روز پنج‌شنبه٣ دی ٨٨ با بستن در مسجد سید زنجان که برای برگزاری مراسم مجلس ترحیم آیت الله منتظری در نظر گرفته شده بود از برگزاری مراسم عزا ممانعت نمودند.بدنبال ممانعت ماموران جمعیتی که برای برگزاری مراسم آمده بودند در مقابل مسجد تجمع و یکی از حاضران شروع به خواندن قرآن نمود.ماموران نیروی انتظامی زنجان پس از مشاهده افزایش جمعیت تجمع کنندگان در مقابل مسجد با حمله به مردم اقدام به ضرب و شتم آنها کردند.

به گفته شاهدان عینی ماموران نیروی انتظامی رئوف طاهری از فعالین سیاسی زنجان و برادر زن سعید متین پور فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی را به شدت کتک زده و راهی بیمارستان کرده بودند که پس از چندین ساعت مداوا در بیمارستان بدلیل عدم وجود دکتر متخصص در ایام تعطیل از بیمارستان مرخص شده است.

همچنین منابع موثق می گویند دو تن از شهروندان آذربایجانی در جریان این مراسم بازداشت شده بودند که پس از چند ساعت بازداشت آزاد شده اند.

پیش از این نیز در پی فوت آیت الله شریعتمداری مرجع تقلید آذربایجانیها که خواهان جدایی دین از سیاست و اعطای نوعی خودگردانی به مناطق اقلیتهای اتنیکی بود مقامات حکومت ایران مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت برای وی شده بودند.حکومت ایران در طی سالیان گذشته از برگزاری مراسم بزرگداشت فقهایی که نظرات متفاوتی با رهبریت مذهبی ایران دارند ممانعت می کند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed