بازداشت و آزادی چند تن از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز

يکشنبه ۱۵ آذر ۱٣٨٨ - ۶ دسامبر ۲۰۰۹

ساوالان سسی: یونس نوروزی، وحید منافی و چند تن دیگر از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز روز جمعه ۱۳ آذر ۸۸ بازداشت و پس از دو روز بازداشت موقت با دادن تعهد از اداره اطلاعات تبریز آزاد شدند.

ماموران نیروی انتظامی تبریز در جریان بازی فوتبال بین تیمهای تراکتور سازی تبریز و صبای قم در ورزشگاه سهند تبریز یونس نوروزی، وحید منافی و چند تن دیگر از هواداران تیم تراکتورسازی تبریز را که شعارهایی در تشویق این تیم آذربایجانی سر می دادند بازداشت و به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی در خیابان صائب منتقل کرده بودند. بازداشت شدگان پس از ضرب و شتم در حفظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز به اداره اطلاعات این شهر منتقل شده و پس از بازجویی و دادن تعهد آزاد شده اند.

بازداشت این افراد پس از آن صورت گرفته است که این افراد پارچه نوشته ای با عنوان «بارسلونای آذربایجان، تراختور تراختور» در دست داشتند و شعار «یاشاسین آذربایجان» سر می دادند.

در ماههای اخیر بازیهای تیم تراکتورسازی تبریز به صحنه طرح مطالبات آذربایجانیها تبدیل گشته است و تماشاگران بازیهای این تیم در تهران و تبریز و دیگر شهرها که تعدادشان به دهها هزار نفر می رسد با دادن شعارهایی همچون «یاشاسین آذربایجان»، «آذربایجان وار اولسون دوشمنلری خوار اولسون» و «تورک دیلینده مدرسه» اقدام به طرح مطالبات ملی آذربایجانیها و تشویق این تیم می کنند.


 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed