آزادی مجید ماکوئی فعال دانشجویی آذربایجان از زندان تبریز

جمعه ۱٨ دی ۱٣٨٨ - ٨ ژانويه ۲۰۱۰
ساوالان سسی : مجید ماکوئی فعال دانشجویی آذربایجان و دانشجوی دانشگاه مالک اشتر اصفهان روز پنجشنبه ۳ دی ۸۸ پس از تحمل دوران محکومیت با عفو مشروط از زندان تبریز آزاد شد.

ماکوئی ۲۰ بهمن ۸۷ طی حکمی از سوی شعیه یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر به یکسال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم گردیده بود.

اتهام ماکوئی مشارکت در تشکیل گروه جهت بر هم زدن امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام از طریق مدیریت وبلاگ جنبش دانشجویی آذربایجان(آذوح) عنوان شده است.

این فعال دانشجویی ۱۰ شهریور۸۷ به همراه هشت تن از فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز دستگیر و پس از دو ماه بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان آزاد شده بود.

چندی پیش نیز فراز زهتاب، آیدین خواجه ای و احسان نجفی نسب از فعالین دانشجویی دانشگاه تبریز که در جریان این پرونده به سه سال حبس محکوم شده بودند پس از طی دوره محکومیت از زندان تبریز آزاد شده بودند.

سازمان عفو بین الملل طی بیانیه هایی در ۲۱ نوامبر و ۲۳ اکتبر و ۲۳ سپتامبر ۲۰۰۸ بازداشت این فعالین دانشجویی آذربتیجانی را محکوم و خواهان آزادی بی قید و شرط آنان شده بود.

فشار بر فعالین دانشجویی آذربایجان در سالهای اخیر افزایش یافته است به گونه ای که مقامات حکومت ایران نشریات دانشجویی و تشکلهای دانشجویان آذربایجانی را توقیف و پلمپ و دانشجویان مدافع حقوق آذربایجانیها را از ادامه تحصیل محروم کرده وبازداشت و زندانی می کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed