احضار محمد علیمرادی فعال فرهنگی آذربایجانی به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز

يکشنبه ۲۷ دی ۱٣٨٨ - ۱۷ ژانويه ۲۰۱۰
ساوالان سسی : محمد علیمرادی فعال فرهنگی آذربایجانی که چند روز پیش در رابطه با چاپ پوستر تبلیغاتی تیم فوتبال تراکتورسازی بازداشت و به قید ضمانت آزاد شده بود دوباره به اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز احضار شد.

به گفته نزدیکان علیمرادی ماموران امنیتی در تماسی با ضامن پرونده از وی خواسته اند تا این فعال فرهنگی آذربایجانی را به اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی در خیابان صائب تحویل دهد.

ماموران حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی ۲۳ دی ۸۸ این فعال فرهنگی آذربایجانی را دستگیر کرده بودند. بازداشت علیمرادی بدنبال چاپ دو پوستر تبلیغاتی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز با عنوان «آذربایجان دیاریمیز، تراختور ایفتیخاریمیز» و «یئل یاتار، توفان یاتار، یاتماز تراختور بایراغی» توسط وی صورت گرفته بود و وی پس از یک روز بازداشت توام با ضرب و شتم شدید به قید ضمانت آزاد شده است.

به گفته منابع موثق این پوسترها با مجوز باشگاه تراکتورسازی تبریز و موافقت اصولی اداره ارشاد تبریز چاپ و منتشر شده بود.

پیش از این نیز چاپخانه و لیتوگرافی نگار و عافیت و صوتی تصویری آذربایجان در تبریز در رابطه با این پرونده از سوی ادارات اطلاعات و اماکن تبریز پلمپ شده بودند.

مسابقات تیم تراکتورسازی تبریزدر ماههای اخیر به صحنه طرح مطالبات ملی و زبانی آذربایجانیها تبدیل گشته است و ماموران امنیتی سعی در محدود کردن بروز احساسات ملی آذربایجانیها پس از مسابقات این تیم را داشته اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed