بازداشت محمد علیمرادی فعال مدنی آذربایجانی و از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی در تبریز

پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱٣٨٨ - ۴ فوريه ۲۰۱۰

ساوالان سسی: محمد علیمرادی فعال مدنی آذربایجانی و از هواداران تیم تراکتورسازی که پیش از این بازداشت و به قید وثیقه آزاد شده بود روز سه شنبه ۱۳ بهمن ۸۸ پس از مراجعه به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز بازداشت شد.

ماموران امنیتی روز سه شنبه طی تماسی تلفنی با علیمرادی خبر از بازداشت فرد ضمانت کننده این فعال آذربایجانی داده و از وی خواسته بودند تا خود را به حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز در خیابان صائب معرفی نماید.

علیمرادی پیش از این نیز ۲۳ دی ۸۸ توسط ماموران امنیتی در تبریز بازداشت و پس از یک روز بازداشت موقت توام با شکنجه به قید ضمانت آزاد شده بود.

بازداشت این فعال آذربایجانی بدنبال چاپ پوستر تبلیغاتی تیم فوتبال تراکتورسازی به زبان ترکی آذربایجانی صورت می پذیرد. این پوسترها با مجوز باشگاه تراکتورسازی تبریز و با هماهنگی اداره ارشاد تبریز چاپ و منتشر شده بود.

گفتنی است عبدالله صدوقی فعال مدنی آذربایجانی از ۲۸ دی ۸۸ در رابطه با این پرونده در بازداشت به سر می برد. چندی پیش نیز ماموران اداره اماکن تبریز با مراجعه به چاپخانه و لیتوگرافی نگار و عافیت و صوتی تصویری آذربایجان در تبریز این اماکن را به دلیل چاپ و توزیع پوسترهای تبلیغاتی ترکی تیم تراکتورسازی پلمپ کرده بودند.مسئولین اداره اماکن پس از گذشت نزدیک به یک ماه از پلمپ مغازه صوتی تصویری آذربایجان دستور تخلیه مغازه را صادر کرده اند

در ماههای گذشته فشار بر فعالین مدنی آذربایجانی که اقدام به طرح مطالبات ملی آذربایجانیها در جریان مسابقات تیم فوتبال تراکتورسازی می نمایند افزایش یافته است. مسابقات تیم تراکتورسازی تبریز به صحنه طرح مطالبات ملی و زبانی آذربایجانیها تبدیل گشته است و ماموران امنیتی سعی در محدود کردن بروز احساسات ملی آذربایجانیها پس از مسابقات این تیم را داشته اند.


 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed