قتل مجید امیری کارمند دیوان محسبات و شاعر آذربایجانی در تبریز

جمعه ٣۰ بهمن ۱٣٨٨ - ۱٨ فوريه ۲۰۱۰

ساوالان سسی : جسد مجید امیری شاعر آذربایجانی و کارمند دیوان محاسبات آذربایجانشرقی که به طرز مشکوکی جان باخته بود ۷ بهمن ۸۸ در گاراژ منزلش در تبریز پیدا شد .

این کارمند دیوان محاسبات آذربایجان شرقی در زمینه مبارزه با فساد اداری در استان آذربایجانشرقی فعال بوده است. وی در همین راستا طی نامه هایی به سران نظام از فساد اداری موجود در این استان انتقاد و خواهان مبارزه با فساد اداری در ادارات این استان شده بود.

به گفته نزدیکان امیری این کارمند آذربایجانی به دلیل پیگیری جدی پرونده های فساد اداری مسئولین رده بالای استان آذربایجانشرقی از طرف اداره اطلاعات تبریز احضار و تهدید به مرگ شده بود.مسئولین دیوان محاسبات آذربایجانشرقی امیری را برای مدتی به استان یزد تبعید کرده بودند.

بدنبال انتقال جسد این کارمند آذربایجانی به اداره پزشکی قانونی مامورین اداره اطلاعات خانواده امیری را مجبور کرده اند تا جسد را بدون بررسی دقیق پزشکی دفن کنند. مامورین خانواده امیری را تهدید و از پیگیری علت واقعی مرگ این کارمند آذربایجانی منع کرده اند.

مسئولین این اداره همچنین مانع از روئیت جسد توسط خانواده مقتول پس از انتقال به اداره پزشکی قانونی شده اند و علت مرگ را گازگرفتگی ناشی از دود اگزوز اتومبیل اعلام کرده­اند.
به گفته نزدیکان این شاعر آذربایجانی به هنگام پیدا شدن جسد آثار ضرب و شتم و خونریزی بر روی بدن مقتول مشخص بوده و زبان وی بریده شده بود.

مرگ مشکوک فعالین سیاسی و فرهنگی آذربایجانی در سالهای اخیر افزایش یافته به گونه ای در سالهای گذشته چندین تن از فعالین سیاسی آذربایجانی از جمله چنگیز بخت آور، مهندس غلامرضا امانی، سهند افشاری وچندین تن دیگر به طرز مشکوکی جان باخته اند. 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed