احضار و بازجویی دبیر تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد تبریز

شنبه ۱۵ اسفند ۱٣٨٨ - ۶ مارس ۲۰۱۰

ساوالان سسی : قادر نوروزی دبیر تشکل دانشجویی آرمان دانشگاه آزاد تبریز روز چهارشنبه ۱۲ اسفند ۸۸ از سوی حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی مرند احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

احضار و بازجویی نوروزی پس از توقیف ویژه نامه تشکل آرمان برای همایش «نقش زنان در جنبشهای اجتماعی آذربایجان» در چاپخانه ای در شهر مرند صورت می گیرد.

همایش نقش زنان در جنبشهای اجتماعی آذربایجان ۱۰ اسفند ۸۸ از سوی تشکل آرمان با مجوز هیات نظارت دانشگاه آزاد تبریز و با حضور محققان و نویسندگان آذربایجانی برگزار شده بود.

توقیف ویژه نامه این تشکل دانشجویی آذربایجانی توسط ماموران امنیتی و احضار و بازجویی و فشار بر اعضای شورای مرکزی آن در حالی صورت می پذیرد که بر اساس آیین نامه فعالیت تشکلهای دانشجویی، تشکلهای دانشجویی مجازند اقدام به چاپ ویژه نامه برای برنامه های مجوزدار از سوی هیات نظارت دانشگاه نمایند.

مسئولین دانشگاه آزاد تبریز چندی پیش نیز اقدام به رد صلاحیت کاندیداهای شرکت در انتخابات شورای مرکزی تشکل آرمان نموده بودند.

تشکل دانشجویی آرمان تنها تشکل دانشجویی دانشجویان آذربایجانی در دانشگاههای کشور می باشد که توانسته است از وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مجوز فعالیت دریافت کند.این تشکل دانشجویی در سالهای گذشته اقدام به برگزاری برنامه ها و نشر نشریات دانشجویی در خصوص مسائل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آذربایجان نموده است.

فشار بر تشکلهای دانشجویی، نشریات و فعالین دانشجویی آذربایجانی در سالهای گذشته افزایش یافته است و مقامات ایرانی این تشکلها و نشریات را لغو مجوز کرده و دانشجویان فعال آذربایجانی را بازداشت و زندانی می کنند. در سال گذشته نیز تشکل جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان(جمعیت دانشجویان آذربایجانی دانشگاه زنجان) از سوی مسئولین دانشگاه منحل و دهها نشریه دانشجویی آذربایجانیدر دانشگاههای مختلف ایران لغو امتیاز شده اند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed