ضرب و شتم زندانیان سیاسی آذربایجانی به دستور رئیس زندان اردبیل

يکشنبه ۱۶ اسفند ۱٣٨٨ - ۷ مارس ۲۰۱۰

بی تی ان : ودود سعادتی، بهروز علیزاده، علی عباسی و رحیم غلامی زندانیان سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل روز شنبه ۱۵ اسفند ۸۸ به دستور رئیس این زندان مورد ضرب و شتم افراد شرور قرار گرفته و زخمی شدند.

به گزارش "بی‌ تی‌ ان" به نقل از نزدیکان زندانیان سیاسی آذربایجانی، انزابی رئیس زندان اردبیل طی هفته های گذشته چندین تن از افراد شرور محکوم به اعدام را به بند ۷ زندان اردبیل - که محل نگهداری زندانیان سیاسی است- منتقل کرده است و از آنها خواسته تا اقدام به آزار و اذیت زندانیان سیاسی نمایند.

به گفته همین منابع افراد شرور روز شنبه ۱۵ اسفند ۸۸ و در حین پخش زنده مسابقه فوتبال تیم تراکتورسازی با تیم سایپا مانع از تماشای پخش مسابقه فوتبال توسط زندانیان بند ۷ شده و به دنبال آن سعادتی، علیزاده،عباسی و غلامی را با سلاح سرد مورد حمله قرار داده و آنها را مجروح کرده اند. گزارش میشوداز میان مجروحین صورت ودود سعادتی بشدت مجروح شده و بینی وی شکسته است.

بدنبال این واقعه "انزابی" رئیس زندان اردبیل ضمن تمسخر فعالین آذربایجانی, آنها را ملزم به مدارا با افراد شرور کرده است.

این در حالی‌ است که چندی پیش نیز رئیس زندان اردبیل به پرسنل زندان دستور داده بود تا با فحاشی به افکار و عقاید زندانیان سیاسی آذربایجانی آنها را تحت فشار قرار دهند.

بهروز علیزاده، ودود سعادتی، رحیم غلامی و علی عباسی از زندانیان سیاسی آذربایجانی و محمدعلی نارویی، محمدرحیم نارویی و عمر چاپراز زندانیان سیاسی هستند که درحال گذراندن دوران محکومیت خود در بند ۷ زندان اردبیل می باشند.این زندانیان از ابتدایی ترین حقوق قانونی یک زندانی عادی همچون مرخصی و دسترسی کافی به تلفن و امکانات پزشکی مناسب محرومند.

به گفته نزدیکان این زندانیان انزابی رئیس زندان اردبیل که کادر وزارت اطلاعات است به صورت "مامور به خدمت" ریاست زندان اردبیل را برعهده دارد و به دستور وزارت اطلاعات سعی در آزار و اذیت زندانیان سیاسی در این زندان را دارد.

انتقال زندانیان شرور به بند زندانیان سیاسی و تحریک آنها به ضرب و جرح زندانیان سیاسی آذربایجانی در حالی صورت می گیرد که بر اساس قوانین ایران وآیین نامه زندانهای کشور زندانیان سیاسی نباید در کنار زندانیان با جرائم جزائی خطرناک نگهداری شوند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed