سازمان عفو بین‌الملل در ارتباط با اعتصاب غذای عبدالله صدوقی روزنامه نگار در بند آذربایجانی بیانیه ای صادر کرد

چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱٣٨٨ - ۱۰ مارس ۲۰۱۰

بی‌ تی‌ ان: سازمان عفو بین‌الملل در ارتباط با اعتصاب غذای عبدالله صدوقی روزنامه نگار در بند آذربایجانی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش "بی‌ تی‌ ان" در بخشی از این بیانیه آمده است:

عبدالله صدوقی روزنامه نگار ورزشی اهل تبریز در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۰ و پس از توزیع پوستر‌هایی‌ در حمایت از تیم فوتبال " تراکتور سازی" دستگیر و بدون هر گونه محکومیتی در زندان تبریز نگهداری میشود.

وی هم اینک در اعتراض به آنچه که "بازداشت بی‌ اساس " میداند دست به اعتصاب غذا زده است. ضمن اینکه ایشان صرفاً به دلیل اظهار نظرهای مسالمت آمیز و عقیدتی در بازداشت می‌باشد.

عبدالله صدوقی ۳۳ ساله و آذربایجانی است که برای نشریاتی چون گلٔ، کرنر و "خوش خبر" مطلب مینوشته است. مسئولان امنیتی وی را به آنچه که "اقدام علیه امنیت ملی‌" و "پانترکیسم " مینامند متهم کرده و دلیل خود را انتشار پوستری میدانند که بر روی آن " بوتون آذربایجانین ایفتیخاری تراختور" به همراه تصویری از این تیم چاپ شده است. این در حالی‌ است که نامبرده دارای مجوز چاپ این پوستر بوده است.

عبدالله صدوقی پس از اقدام به اعتصاب غذا در اواخر فوریه به سلول انفرادی غیر بهداشتی و فاقد امکانات اولیه منتقل و در نهایت در تاریخ دوم مارس ۲۰۱۰ به سلول محکومین جنایی منتقل میشود.

با ادامه اعتصاب غذا و وخیم تر شدن وضعیت جسمانی, مسولین زندان وی را به درمانگاه منتقل میکنند. گفته میشود خانواده و وکیل وی موفق میشوند در ۶ مارس ۲۰۱۰ وی را ملاقات نمایند. در این ملاقات عبدالله صدوقی به ادامه اعتصاب غذای خود تا آزادی و یا برگزاری دادگاه تاکید می‌کند.

گفتنی است این بیانیه به عنوان " اقدام فوری" از طرف سازمان عفو بین‌الملل صادر شده و در آن از عموم مردم و فعالان حقوق بشری خواسته شده است که رونوشت آن را به مسولین حکومت ایران ارسال نمایند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed