اعتصاب غذا و وضعیت جسمی وخیم عبدالله صدوقی روزنامه نگار آذربایجانی در زندان تبریز

چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱٣٨٨ - ٣ مارس ۲۰۱۰

ساوالان سسی : عبدالله صدوقی روزنامه نگار آذربایجانی زندانی در زندان تبریز پس از اعتصاب غذای ۱۴ روزه در زندان تبریز به بهداری این زندان منتقل شد.

به گفته خانواده عبدالله صدوقی، وی روز سه شنبه ۱۱ اسفند ۸۸ بر اثر ضعف شدید ناشی از اعتصاب غذا دچار خونریزی معده، سرگیجه شدید و افت فشار خون شده است و مسئولین زندان تبریز این روزنامه نگار آذربایجانی را با ضرب و شتم به بهداری زندان منتقل کرده اند.

حسین صدوقی برادر این روزنامه نگار ترک می گوید صدوقی دچار کاهش وزن شدید شده و نزدیک به ۲۰ کیلو وزن کم کرده است.

این روزنامه نگار آذربایجانی پس از گذشت یک ماه از زمان بازداشتش طی نامه ای از زندان تبریز اعلام کرده بود که در اعتراض به ادامه بازداشت غیرقانونی خود و بلاتکلیفی در زندان تبریز از روز پنجشنبه ۲۹ بهمن ۸۸ دست به اعتصاب خواهد زد.

صدوقی ۲۸ دی ۸۸ و بدنبال چاپ پوستر تبلیغاتی تیم فوتبال تراکتورسازی به زبان ترکی آذربایجانی به همراه برادرش در تبریز بازداشت شده بود.

منابع موثق می گویند : مسئولین زندان تبریز این روزنامه نگار آذربایجانی را پس از اعلام اعتصاب غذا به بند ۱۰جرایم زندان تبریز - که محل نگهداری زندانیان شرور و خطرناک است - منتقل و افراد شرور را برای ضرب و شتم این روزنامه نگار آذربایجانی تشویق کرده بودند.

به گفته همین منابع افراد شرور پس از تشویق مسئولین زندان با حمله به این روزنامه نگار آذربایجانی وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و او را مجروح کرده اند.

این منابع می افزایند صدوقی پس از ضرب و شتم شدید در بند ۱۰ جرائم به سلول انفرادی بند ویژه زندان تبریز منتقل شده.

شایان ذکر است ماموران امنیتی ایران در ماههای گذشته عده ای از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی را که با مجوز این باشگاه و با موافقت اصولی اداره ارشاد تبریز اقدام به چاپ پوستر تبلیغاتی به زبان ترکی برای این تیم آذربایجانی نموده بودند دستگیر و چندین چاپخانه و محل فروش این پوسترها را پلمپ کرده بودند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed