تجمع " دریاچه اورمیه خشک نخواهد شد" در آنکارا برگزار گردید

شنبه ۱۴ فروردين ۱٣٨۹ - ٣ آوريل ۲۰۱۰

گزارش دریافتی: در حمایت از اقدام طرفداران تیم فوتبال "تراختور آذربایجان" و در راستای اعتراض به خشک شدن دریاچه اورمیه، جمعی از آذربایجانی های مقیم ترکیه، با تجمع در پارک ساحلی "آتاتورک" واقع در منطقه"گولباشی" آنکارا، همایشی تحت عنوان "دریاچه اورمیه خشک نخواهد شد" را برگزار نمودند.

در این تجمع اعتراض آمیز که در ظهر روز شنبه سوم آوریل برگزار گردید، دهها تن از آذربایجانی های مقیم ترکیه شرکت کرده و ضمن حمل پلاکاردها و پوسترهای متعدد، بی اعتنایی حکومت ایران به روند خشک شدن دریاچه اورمیه را به شدت محکوم کردند.

شرکت کنندگان این تجمع اعتراض آمیز که همایش خود را در سکوت برگزار کردند، نخست بصورتی نمادین اقدام به ریختن آب در دریاچه "گولباشی" آنکارا نموده و سپس اقدام به قرائت بیانیه تجمع کردند.

لازم به ذکر است شرکت کنندگان در تجمع آنکارا، در بیانیه مطبوعاتی این تجمع، اقدام پلیس ایران در حمله، ضرب و شتم، مجروحیت و دستگیری جمعی از دهها هزار تنی که روز جمعه دوم آوریل، با هدف دفاع از محیط زیست آذربایجان در اطراف دریاچه اورمیه تجمعی مسالمت آمیز برگزار نموده بودند را به شدت محکوم کردند.

شرکت کنندگان در تجمع "گولباشی" در آنکارا، همچنین خواستار آزادی بدون قید و شرط و فوری تمامی بازداشت شدگان مراسم اعتراض آمیز دیروز در ساحل دریاچه اورمیه گردیدند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed