آزادی موقت یك مسیحی آذربایجانی از زندان تبریز

پنجشنبه ۱۹ فروردين ۱٣٨۹ - ٨ آوريل ۲۰۱۰

هرانا: یک شهروند مسیحی آذربایجانی پس از گذشت ۵۰ روز از زندان تبریز به طور موقت آزاد شد.

قاضی دادسرای دادگاه انقلاب تبریز برای آزادی موقت این شهروند مسیحی در ابتدا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان قرار وثیقه صادر كرده بود كه با توجه به اینكه پرداخت چنین مبلغی در توان خانواده ایشان نبود با تقلیل وثیقه، نامبرده بطور موقت آزاد گردید و بایستی درانتظار برگزاری دادگاه بمانند.

اتهامات ایشان رهبری كلیسای خانگی، خدمات مسیحی به اعضاء، شركت در تعمید مسیحیان و تعمید دادن مسلمانانی كه از اسلام به مسیحیت میگروند، تعلیم و آموزش كتاب مقدس، و سرانجام اتهام جاسوسی برای سازمانهای اطلاعاتی غرب از جمله موصاد اعلام شده است.

یكم اسفند ماه سال گذشته و همزمان با تداوم برخورد گسترده با جامعه مسیحیان در بسیاری از شهرهای ایران، با ورود چند تن از نیروهای امنیتی لباس شخصی به منزل یكی از نوكیشان مسیحی بنام "رضا "در شهر تبریز ، وی را بازداشت و به مكان نامعلومی انتقال کردند.

ماموران امنیتی ضمن تفتیش و بازرسی كامل خانه بسیاری از لوازم و وسایل شخصی نامبرده منجمله كلیه تابلو نقاشی های وی را نیز ضبط و با خود بردند.

گفتنی است وی طی این مدت تنها یک بار در نیمه ی اسفند ماه و پس از ۱۵ روز بی خبری كامل از وضعیت و محل نگهداری اش، موفق به برقراری تماس تلفنی شده است.

هم چنین در این پرونده به ایشان ابلاغ شده كه پس از آزادی موقت می بایست از هرگونه تماس حضوری و تلفنی با بستگان و دوستان خود پرهیز نموده و در صورت تخطی بلافاصله مجددا بازداشت خواهند شد.

شایان ذكر است طبق گزارشات دریافتی همزمان با دستگیری این نوكیش مسیحی در شهر تبریز، حدود ۳۰ تن از مسیحیان منطقه در سطح استان آذربایجان شرقی نیز بصورت همزمان و با یورش سازمان یافته و از پیش تعیین شده، توسط ماموران امنیتی و اطلاعاتی بازداشت شدند كه این افراد طی بازجویی و اخذ تعهد مبنی بر عدم فعالیت های مسیحی آزاد شدند. هم چنین از آنان خواسته شده تا در این زمینه نسبت به اطلاع رسانی و انتشار خبر سكوت اختیار كنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed