پایان اعتصاب غذای سه زندانی سیاسی آذربایجانی در زندان اردبیل

جمعه ۲۷ فروردين ۱٣٨۹ - ۱۶ آوريل ۲۰۱۰

ساوالان سسی : بهروز علیزاده، ودود سعادتی از فعالین مدنی آذربایجانی و رحیم غلامی روزنامه نگار که در زندان اردبیل اعتصاب غذا کرده بودند پس از گذشت ۱۲ روز به اعتصاب غذای خود پایان دادند.

این سه زندانی سیاسی آذربایجانی در اعتراض به فشارهای وارده از سوی مسئولین زندان اردبیل و تضییع حقوقشان به عنوان یک زندانی از ۱۲ فروردین ۸۸ به مدت دوازده روز در اعتصاب بودند.

منابع موثق از زندان اردبیل خبر می دهند بدنبال قول مساعد مسئولین زندان اردبیل به این سه زندانی سیاسی آذربایجانی مبنی بر رفع فشارها و محدودیتها آنها اعتصاب غذای خود را متوقف و از قرنطینه زندان اردبیل به بند ۷ این زندان منتقل شده اند.

علیزاده، سعادتی و غلامی از فعالین مدنی آذربایجانی در اردبیل هستند که ۲۲ فروردین ۸۷ توسط ماموران اداره اطلاعات شهر اردبیل بازداشت و پس از ۲۰ روز بازداشت موقت به قید وثیقه از زندان آزاد شده بودند.

دادگاه انقلاب اسلامی اردبیل طی حکمی در ۱۴ بهمن ٨۷ غلامی،علیزاده و سعادتی را به اتهام عضویت در گروه غیرقانونی برای برهم زدن امنیت کشور به پنج سال زندان توام با تبعید محکوم نموده بود. این حکم در دادگاه تجدید نظر در پی لغو آن اتهام و تبدیل آن به تبلیغ علیه نظام به یکسال زندان کاهش یافت و این افراد از ۶ آبان ٨٨ برای اجرای حکم یک ساله حبس در زندان اردبیل به سر می برند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed