کمپین امضای آداپ و عفو بین الملل آلمان برای آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی در فرانکفورت

سه‌شنبه ٣۱ فروردين ۱٣٨۹ - ۲۰ آوريل ۲۰۱۰


ساوالان سسی : کمپین امضای آداپ و سازمان عفو بین الملل آلمان برای آزادی سعید متین پور و دیگر زندانیان سیاسی آذربایجانی در شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد.

در این کمپین امضا که روز شنبه ۲٨ فروردين ٨۹ در میدان مرکزی هاپت واخه شهر فرانکفورت برگزار گردید شهروندان آلمانی با امضای نامه هایی از حکومت ایران خواستند تا با توجه به وضعیت وخیم جسمی سعید متین پور در زندان اوین و وقوع دو حمله قلبی پیاپی برای وی، امکان معالجه این فعال حقوق بشر و روزنامه نگار آذربایجانی در خارج از زندان را فراهم سازد. امضا کنندگان همچنین خواهان آزادی بی قید و شرط متین پور ، بهروز علیزاده، ودود سعادتی، رحیم غلامی، علی عباسی و دیگر زندانیان سیاسی آذربایجانی از زندانهای ایران شدند.

اعضای آداپ در جریان این کمپین بروشورهایی به زبان آلمانی حاوی اطلاعاتی در خصوص محرومیت آذربایجانیها از تحصیل به زبان مادری در ایران و وضعیت نقض حقوق بشر در منطقه آذربایجان به شهروندان آلمانی شرکت کننده در این کمپین ارائه دادند.

سعید ساعد از اعضای آداپ در آلمان که مسئولیت برگزاری کمپین را برعهده دارد در مصاحبه با خبرنگار ما گفت : « کمپین امضای آداپ و عفو بین الملل آلمان مورد استقبال گسترده شهروندان آلمانی قرار گرفته است و ما در صددیم تا با همکاری آذربایجانیها این کمپین را به صورت زنجیره ای در دیگر شهرهای آلمان نیز ادامه دهیم».

پیش از این نیز کمپینهای مشابهی از سوی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ابران(آداپ) و با همکاری سازمان عفو بین الملل برای آزادی سعید متین پور در شهرهای ونکور کانادا و هایدلبرگ آلمان و لندن برگزار شده بود.

فعالین حقوق بشر در آذربایجان بر این اعتقادند که سعید متین پور صرفا در رابطه با فعالیتهایش در عرصه روزنامه نگاری و دفاع از حقوق بشر در منطقه آذربایجان بازداشت شده و اخبار منتشره از وخامت شرایط جسمی وی در زندان اوین تهران حکایت دارد.


 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed