برگزاری دومین جلسه دادگاه شهروز اسدی فعال مدنی آذربایجانی در دادگاه انقلاب اردبیل

سه‌شنبه ٣۱ فروردين ۱٣٨۹ - ۲۰ آوريل ۲۰۱۰

ساوالان سسی : دومین جلسه رسیدگی به اتهامات شهروز اسدی فعال مدنی آذربایجانی در گرمی روز دوشنبه ۳۰ فروردین ۸۹ در شعبه یکم دادگاه انقلاب اردبیل برگزار گردید.

اتهام این فعال مدنی تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری عنوان شده و استنادات قاضی حسن زاده برای طرح این اتهامات ویدئوهای موسیقی و رقص آذربایجانی موجود در کیس کامپیوتر کامپیوتر ، کتب آموزش زبان ترکی و کتب قومیت گرایی، پوسترهایی از شخصیتهای آذربایجانی و فاجعه خوجالی و تابلو تبلیغاتی مغازه وی با نام چنلی بئل می باشد.

اسدی پیش از این نیز چندین بار در مهر ماه ۸۷ به اداره اطلاعات گرمی احضار و برای برداشتن تابلو مغازه اش تحت فشار قرار گرفته بود. بدنبال امتناع این فعال آذربایجانی از تعویض تابلوی مغازه اش، مامورین اداره اطلاعات گرمی ۷ مهر ۸۷ با مراجعه به مغازه اسدی وی را بازداشت و اقدام به تفتیش مغازه و ضبط تابلوی تبلیغاتی، کیس کامپیوتر و سایر وسایل شخصی وی نموده بودند.

این فعال آذربایجانی پس از تحمل یک هفته بازداشت موقت به قید ضمانت از زندان آزاد شده است.

جلسه دادگاه این فعال آذربایجانی به صورت غیر علنی برگزار شده و قاضی حسن زاده رئیس شعبه یکم دادگاه انقلاب اردبیل در جریان جلسه دادگاه ضمن تهدید وکیل وی را مجبور به استعفا از وکالت موکلش نموده است.

اسدی پیش از این نیز با اتهامات مشابه در دادگاه انقلاب گرمی محاکمه و از تمامی اتهامات وارده تبرئه گردیده بود.

تشکیل پرونده جدید در دادگاه انقلاب اردبیل برای این فعال آذربایجانی و تکرار اتهامات قبلی و اجبار وکیل او به استعفا از وکالت در حالی صورت می گیرد که بر طبق قوانین ایران دادگاه رسیدگی کننده به جرم باید نزدیکترین حوزه قضایی به محل وقوع جرم باشد و متهمین آزادند تا در زمان دادرسی وکیل اختیار کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed