بازداشت حسين محمدي الوار فعال مدنی آذربایجانی در تبریز

پنجشنبه ۲٣ ارديبهشت ۱٣٨۹ - ۱٣ می ۲۰۱۰

ساوالان سسی : حسين محمدي الوار فعال مدنی آذربایجانی و از هواداران تیم فوتبال تراکتورسازی روز سه شننبه ۱۴ اردیبهشت ۸۹ توسط ماموران اداره اطلاعات تبریز بازداشت شده است.

به گفته نزدیکان محمدی، ماموران اداره اطلاعات تبریز ساعاتی چند پس از تماس تلفنی این فعال مدنی آذربایجانی با مدیر عامل تیم فوتبال تراکتورسازی با مراجعه به منزل پدری محمدی بدون در دست داشتن حکم جلب وی را بازداشت و اقدام به تفتیش منزل کرده اند. مامورین پس از تفتیش خانه کامپیوتر، کتابها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

بازداشت این فعال مدنی آذربایجانی پس از آن صورت می گیرد که وی طی تماسی تلفنی با مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی خواهان پیگیری مسئله توهینهای نژادپرستانه حدود سیزده هزار تماشاگر فارس به آذربایجانیها در جریان مسابقه فوتبال بین تیمهای تراکتورسازی و مس کرمان از مجاری قانونی و شکایت مسئولین تیم تراکتورسازی به فدراسیون فوتبال ایران شده بود.

همچنین نزدیکان خانواده این فعال آذربایجانی خبر از نگهداری وی در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز می دهند .به گفته این منابع محمدی روز شنبه ۱٨ ارديبهشت ٨۹ با منزل تماس گرفته و از بازداشت خود در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات تبریز خبر داده است.

محمدی پیش از این نیز در جریان همایش دفاع از دریاچه ارومیه در ۱۳ فروردین ۸۹ بازداشت و به قید ضمانت آزاد شده بود.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed