بیانیه آداپ در خصوص اعدامهای اخیر در ایران

يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱٣٨۹ - ۱۶ می ۲۰۱۰

انجمن دفاع از زندانيان سياسي آذربايجان در ايران (آداپ) اعدام چهار زندانی کرد و یک زندانی دیگر را که سحرگاه روز یکشنبه٬ ۱۹ اردیبشهت ماه در زندان اوین تهران به دار آویخته شدند٬ به شدت محکوم می کند.

فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی، شیرین علم هولی و مهدی اسلامیان همگی به دست داشتن در عمليات تروريستي از جمله بمب گذاري محکوم بوده اند٬ و این در حالیست که بنا به گزارشهای موثق٬ بعضی از این متهمین اتهامهای وارده را نپذیرفته بودند و حکم اعدام آنها بدون اعلام قبلی و در حین بازنگری پرونده هایشان اجراء شده و آنها از روند دادرسی عادلانه محروم بوده اند.

انجمن دفاع از زندانيان سياسي آذربايجان در ايران (آداپ) سیستم قضایی ایران را که بر پایه پرونده سازی و اعتراف گیری تحت شکنجه و فشار روحی حکم صادر می کنند٬ ناعادلانه و احکام صادره توسط آن سیستم را مشکوک و غیر قابل اعتماد می داند. این انجمن ضمن ابراز مخالفت شدید با اعدام انسانها به هر جرم و اتهامی که داشته باشند٬ خواهان پایان دادن به مجازات اعدام در ایران می باشد.

آداپ همچنین حمایت خود را از مبارزات مدنی تمام گروههای ائتنیکی و مذهبی اعلام داشته و تمامی این گروهها را به اجتناب از فعالیتهای خشونت آمیز و مخالفت با عملیاتهای مسلحانه دعوت می کند.

مبارزه بر علیه تبعیض و نژادپرستی٬ و فعالیت برای احقاق حقوق ملی٬ زبانی٬ فرهنگی و اقتصادی حق مسلم تمام ائتنیکهای ساکن ایران است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed