گزارش رادیو فردا از بازداشت ابراهیم رشیدی روزنامه نگار آذربایجانی

رادیو فردا – بهروز کارونی- يکشنبه ۶ تير ۱٣٨۹

گزارشها حکایت ازافزایش بازداشت فعالین مدنی در استانهای آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل دارد به گزارش انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران در بیش از یک ماه گذشته بیش از جهل تن از این فعالان بازداشت و بیست و هشت نفر از آنها به قید وثیقه از زندان آزاد شدند از جمله افرادی که هنوز در بازداشت به سر می برند ابراهیم رشیدی روزنامه نگار، حمیده فرج زاده فعال حقوق زنان، اکبر آزاد روزنامه نگار و نویسنده قصه کودکان، حیدر کریمی روزنامه نگارو فعال سابق دانشجویی و شکرالله قهرمانی فرد معلم دبستانهای شهر خدا آفرین هستند.

جواد رشیدی برادر ابراهیم رشیدی در گفتگو با رادیو فردا در مورد بازداشت این روزنامه نگار در شهر اردبیل می گوید :

برادرم دوشنبه هفته گذشته دستگیرشدند و هنوز تا به امروز نه تفهیم اتهامی از سوی شعبه پنج بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شده و نه ملاقاتی باهاشون صورت گرفته فعلا در وضعیت قرار بازداشت به سر می برند و هیج گونه ملاقاتی یا تفهیم اتهامی از سوی قاضی پرونده به ما ارایه نشده ولی آنطوری که به ما گفتند فردا یا پس فردا میتوانیم از وضعیتشان مطلع بشویم

رادیو فردا - فعالین آقای رشیدی در چه زمینه ای بوده است؟

مهندس خودشان می فرمودند که هیچ کار غیر مجازی که از ناحیه قانونی این نظام جمهوی اسلامی باشه هیچ کار غیر مجازی انجام نمی دادند فقط فعالیت فرهنگی و آنهم فعالیتهای ابتدایی فرهنگی. متاسفانه نظام ما جز همین کارها را هم جز فعالیتهای سیاسی به حساب میارورد و فعالین را دستگیر میکند. توی این مدتی که دو سال از آخرین دستگیری مهندس گذشته ایشان به گفته خودشان به هیچ وجه کار غیر مجازی انجام نداده است.

رادیو فردا - در سال گذشته بازداشت قبلیشان به چه خاطری بوده است؟

اتهام ایشان فعالیت علیه امنیت نظام بود که چندین بار دستگیر شده بودند که آحرین دستگیریشان مربوط به حکمی بود که خرداد ۸۵ خورده بودند که دو سال پیش چهار ماه زندانی حبس شدند و بالاخره آزاد شدند و در دوسال گذشته هیچ مورد دستگیری نداشتند.

فایل مصاحبه را از اینجا دانلود کنید

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed