بازداشت مهندس محمود فضلی و حیدر کریمی فعالین مدنی آذربایجانی در تبریز و خوی

چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱٣٨۹ - ۹ ژوئن ۲۰۱۰

ساوالان سسی : مهندس محمود فضلی عضو هیات موسس مجمع دانشگاهیان آذربایجان و حیدر کریمی عضو هیات تحریریه هفته نامه سینای همدان سه‌شنبه ۱٨ خرداد ٨۹ از سوی ماموران اداره اطلاعات در تبریز و خوی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

ماموران اداره اطلاعات تبریز عصر روز سه‌شنبه ۱٨ خرداد ٨۹ محمود فضلی از فعالین مدنی آذربایجانی در تبریز را که جهت خرید از منزل خارج شده بود بازداشت کردند. ماموران پس از بازداشت فضلی به همراه وی به منزل مسکونی اش در منطقه منظریه تبریز مراجعه و ضمن تفتیش منزل اتومبیل شخصی، کتابهای شعر و داستان ترکی، مدارک شناسایی و سایر وسایل شخصی وی را با خود بردند.

گفتنی است مامورین امنیتی به هنگام بازداشت فضلی حکم جلب و تفتیش منزل به همراه نداشته اند اما پس از تماسی تلفنی، مسئولین قضایی حکم جلب و تفتیش مورد نظر ماموران را صادر و برای آنها ارسال کرده اند.

از سویی دیگر ماموران اداره اطلاعات ظهر روز سه‌شنبه ۱٨ خرداد ٨۹ حیدر کریمی از فعالین سابق دانشجویی آذربایجان را در یکی از خیابانهای شهر خوی بازداشت و با مراجعه به منزل پدری وی اقدام به تفتیش منزل کرده اند. مامورین پس از تفتیش منزل کیس کامپیوتر و کتابها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

حیدر کریمی عضو هیات تحریریه هفته نامه توقیف شده سینای همدان، مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی "ایلدیریم" در دانشگاه بوعلی سینا و عضو شورای مرکزی موسسه غیر دولتی اورین خوی و محمود فضلی عضو هیات موسس مجمع دانشگاهیان آذربایجان و عضو شورای نویسندگان نشریه دانشجویی "ایشیق" دانشگاه علم و صنعت تهران می باشند.

پیش از این نیز حیدر کریمی در دانشگاه بوعلی سینای همدان بازداشت و دادگاه انقلاب همدان وی را پس از تحمل دو ماه بازداشت موقت به یکسال حبس تعلیقی محکوم کرده بود. مهندس محمود فضلی نیز در سالهای گذشته چندین بار دستگیر و محاکمه شده بود.

بازاداشت این دو فعال مدنی در حالی صورت می گیرد که بیش از چهارده تن از فعال مدنی آذربایجانی که در هفته های اخیر بازداشت شده بودند همچنان در بازداشت به سر می برند و مسئولین قضایی از بیان علت دستگیری و اتهامات آنها امتناع می کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed