اخذ آخرین دفاع پرونده فعالین آذربایجانی در مغان

جمعه ۲۲ مرداد ۱٣٨۹ - ۱٣ اوت ۲۰۱۰

ساوالان سسی : جلسه آخرین دفاع پرونده فعالین آذربایجانی در مغان ۱۷ مرداد ۸۹ در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل برگزار شد.

در این جلسه دادگاه که بدون حضور وکیل مدافع برگزار گردید قاضی خندستانی رئیس شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل ضمن برشمردن اتهامات رامین جباری، حافظ سردارپور و نادر عزیزی اقدام به اخذ آخرین دفاعیات متهمین نمود و پرونده را جهت رسیدگی و صدور حکم به دادگاه انقلاب ارجاع نمود.

این افراد ۲۷ اردیبهشت ۸۹ در شهر پارس آباد مغان بازداشت و پس از یازده روز بازداشت موقت در سلولهای انفرادی ادارات اطلاعات اردبیل و مغان به قید وثیقه پانزده میلیون تومانی آزاد شده اند.

بر اساس کیفرخواست صادره از سوی دادستان اتهام جباری، سردارپور و عزیزی اتهام اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت ملی و تبلیغ علیه نطام از طریق تشکیل کلاسهای آموزش زبان ترکی آذربایجانی، نوشتن و نشر مقالات در مجلات منطقه و فعالیتهای فرهنگی عنوان شده است.

حافظ سردارپور موسس و دبیر سابق کانون حیدربابا دانشگاه سنندج، رامین جباری روزنامه نگار و از نویسندگان نشریه های یارپاق, ندای مغان و بایرام و نادر عریری شاعر آذربایجانی می باشند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed