آزادی محمد تاجدهی و جعفر یاوری از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر خیابانی تبریز

جمعه ۲۲ مرداد ۱٣٨۹ - ۱٣ اوت ۲۰۱۰

ساوالان سسی : محمد تاجدهی و جعفر یاوری از فعالین مدنی آذربایجانی و از طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز روز پنجشنبه ۲۱ مرداد ۸۹ پس از تحمل ۱۲ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۱۰ میلیون تومانی از زندان تبریز آزاد شدند.

این افراد ۱۰ مرداد ۸۹ در جریان تجمعات اعتراضی فعالین مدنی آذربایجانی و طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی در شهر تبریز توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بودند.

آزادی این دو فعال آذربایجانی در حالی صورت می گیرد که پیش از این نیز نزدیک به پنجاه تن از متهمان این پرونده به قید وثیقه آزاد شده بودند اما داریوش عبادپور شاعر آذربایجانی و از متهمین این پرونده همچنان در زندان تبریز به سر می برد و به گفته قاضی صمدی بازپرس شعبه ۱۲ دادسرای عمومی و انقلاب تبریز این شاعر آذربایجانی نیز پس از تودیع وثیقه آزاد خواهد شد.

تجمع روز یکشنبه با فراخوان عده ای از شهروندان آذربایجانی و طرفداران تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در اعتراض به حمایت مراجع حکومتی از توهینهای نژادپرستانه طرفداران تیم پرسپولیس به آذربایجانی ها در جریان مسابقه فوتبال تیمهای تراکتورسازی و پرسپولیس صورت گرفته است.ماموران پلیس ضدشورش با حمله به تظاهرات مسالمت آمیز آذربایجانیها عده ای از معترضین را بازداشت کرده بودند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed