برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین نصیری فعال آذربایجانی در تبریز

پنجشنبه ۱٨ شهريور ۱٣٨۹ - ۹ سپتامبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : جلسه رسیدگی به اتهامات حسین نصیری فعال مدنی آذربایجانی روز سه شنبه ۹ شهریور ۸۹ در شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز برگزار شد.

اتهام نصیری تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی جهت برهم زدن امنیت کشور و عضویت در گروه‌هایی است که قصدشان برهم زدن امنیت کشورمی باشد.

بر اساس کیفرخواست صادره، استنادات دادستان برای طرح این اتهامات تهیه و نشر دفترچه ای به مناسبت روز جهانی زبان مادری، انتشار کتابی با عنوان «تالانمیش آذربایجان»، مسافرت به جمهوری آذربایجان و عضویت در تشکیلات «دیره نیش» عنوان شده است.

این فعال مدنی آذربایجانی ۱۳ فروردین ۸۹ در جریان همایش دفاع از دریاچه ارومیه در کنار پل میانگذر این دریاچه بازداشت شده بود.مامورین امنیتی پس از دستگیری، وی را ابتدا به اسکو و سپس به تبریز منتقل کردند و همزمان پرونده هایی در دادسرای شهرهای اسکو و تبریز برای او تشکیل شد.

به گفته نزدیکان نصیری دادسرای اسکو رای بر عدم صلاحیت رسیدگی به پرونده را صادر کرده و پرونده اسکو به دادسرای عمومی و انقلاب تبریز ارجاع شده است.

این فعال آذربایجانی از زمان دستگیری در ۱۳ فروردین ۸۹ تا کنون همچنان در بازداشت به سر می برد. مامورین امنیتی پس از پایان محله تحقیقات این فعال آذربایجانی را جهت تحمل حکم حبس شش ماهه قبلی اش روانه زندان تبریز نموده اند.

لازم به ذکر است شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز چندی پیش طی حکمی نصیری و چند تن دیگر را به اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق دعوت مردم به شرکت در تجمع به شش ماه حبس تعزیری محکوم نموده بود.

نصیری در مرحله تحقیقات از حق ملاقات با وکیل و خانواده محروم بوده است. دادگاه این فعال آذربایجانی به صورت غیر علنی برگزار شده و نقی محمودی وکیل دادگستری در تبریز وکالت وی را بر عهده دارد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed