جریمه برگزار کنندگان مراسم رقص و موسیقی آذربایجانی در میاندوآب(قوشاچای)

شنبه ۲۷ شهريور ۱٣٨۹ - ۱٨ سپتامبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد داریوش عندلیبیان، ستار برازش، یوسف سودبر، سجاد عزیزی و بابک آکسون از فعالین مدنی آذربایجانی در میاندوآب (قوشاچای) را به پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.

اتهام این افراد تبلیغ علیه نظام از طریق برگزاری مراسم رقص و موسیقی آذربایجانی به مناسبت روز طبیعت در ۱۳ فروردین ۸۹ عنوان شده است.

بر اساس حکم صادره که روز سه‌شنبه ۲٣ شهريور ٨۹ شفاها به متهمین ابلاغ شده است این افراد هر کدام به پرداخت یک و نیم میلیون تومان جزای نقدی محکوم شده اند.

قاضی خدادادی رئیس شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد ضمن رد درخواست متهمان این پرونده که خواهان یک نسخه از رونوشت حکم صادره بودند از متهمین پرونده خواسته است تا رونوشت حکم را از اداره اطلاعات میاندوآب بخواهند.

مراسم روز طبیعت در میاندوآب(قوشاچای) هر ساله با اجرای موسیقی و رقص آذربایجانی در مناطق سرسبز اطراف این شهر برگزار می شود و صدها خانواده آذربایجانی در این مراسم حضور می یابند.

در جریان مراسم امسال نیروهای سپاه و پلیس کلیه مسیرهای منتهی به محل برگزاری مراسم را مسدود نمودند و پس از ورود به چادرهای خانوادگی و فیلمبرداری از داخل چادرها با مردم درگیر شدند.

ممانعت از برگزاری مراسمات فرهنگی و جشنهای ملی آذربایجانیها در ایران در سالهای گذشته افزایش یافته است و مقامات امنیتی و قضایی ایران برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در این مراسمات را مورد آزار و اذیت قرار داده و بازداشت و زندانی می کنند.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed