محرومیت دو تن از فعالین دانشجویی آذربایجانی از ورود به دانشگاه در مقطع فوق لیسانس

دوشنبه ۱۵ شهريور ۱٣٨۹ - ۶ سپتامبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : سیامک میرزایی و حافظ سردارپور از فعالین دانشجویی آذربایجان که در کنکور ورودی مقطع فوق لیسانس شرکت کرده بودند از ورود به دانشگاه محروم شدند.

بدنبال اعلام نتایج نهایی آزمون فوق لیسانس دانشگاههای دولتی ایران در ۸ شهریور ۸۹ ، حافظ سردارپور رتبه ۵۰۰ کنکور کارشناسی ارشد در رشته تولیدات دامی علیرغم کسب رتبه لازم جهت قبولی در دانشگاههای انتخابی، مردود اعلام شده است.

همچنین سیامک میرزایی فارغ التحصیل مهندسی تولیدات دامی از دانشگاه رشت که در آزمون کارشناسی ارشد رشته توسعه روستایی شرکت کرده بود پس از مراجعه به سایت سازمان سنجش برای دریافت نتایج اولیه با نقص در پرونده مواجه شده است. پس از پیگیریهای این فعال دانشجویی آذربایجانی مسئولین سازمان سنجش به وی گفته اند که او فاقد صلاحیت سیاسی برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد است.

علاوه از این سیما دیدار، هاجر کبیری و مجید ماکویی زاد دیگر فعالین مدنی آذربایجانی هستند که پس از شرکت در کنکور سراسری سال ۸۹ با محرومیت از ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس مواجه شده اند.

در سالهای گذشته نیز دهها فعال دانشجویی آذربایجانی از جمله بهزاد جدی، ابراهیم شهبازی، شهرام شوقی، ابراهیم رشیدی، قادر کیانی، نادر مهد قره باغ، امین امامی، صمد پاشایی، مهدی حاج محمدی، ناهید بابازاده و نوید محمدی پس از شرکت در آزمون فوق لیسانس از ادامه تحصیل در دانشگاههای ایران محروم شده بودند.

محرومیت از تحصیل فعالین دانشجویی آذربایجان و فشار بر آنها در حالی صورت می پذیرد که حکومت ایران طبق ماده ۲۶ اعلامیه جهانی حقوق بشر و دیگر کنوانسیونهای بین المللی حق برخورداری مساوی همه انسانها از حق تحصیل را به رسمیت شناخته است.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed