احضار خانواده فعالان حقوق بشر آذربایجان و تهدید آنها به توقیف اموال

يکشنبه ۱۱ مهر ۱٣٨۹ - ٣ اکتبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : شعبه سوم دادگاه انقلاب زنجان احمد حکاک پور کفیل و پدر یاشار حکاک پور فعال حقوق بشر آذربایجانی را به دایره اجرای احکام دادگستری زنجان احضار کرد.

بر اساس احضاریه ای که به احمد حکاک پور ابلاغ شده است وی باید تا مورخه ۲۵ مهر ۸۹ در دادسرای زنجان حاضر و فرزندش را جهت اجرای حکم تحویل مقامات قضایی دهد. مقامات قضایی تهدید کرده اند که در غیر این صورت اقدام به توقیف اموال حکاک پور خواهند نمود.

ماموران امنیتی ۱ بهمن ۸۴ یاشار حکاک پور را در شهر مراغه بازداشت کرده بودند.این فعال سابق دانشجویی پس از یک ماه بازجویی در ادارات اطلاعات تبریز و مراغه با وثیقه ۳۰ میلیونی و ضمانت ۵۰ میلیون تومانی پدرش از زندان آزاد شد.

یاشار حکاک پور هم اکنون از کشور خارج شده و در کشور ترکیه به سر می برد. شعبه سوم دادگاههای انقلاب و جزایی استان زنجان پس از خروج حکاک پور از کشور طی احکامی غیابی این فعال جقوق بشر آذربایجانی را به تحمل یک سال حبس تعزیری و پنجاه ضربه شلاق محکوم کرده اند.

این فعال حقوق بشر آذربایجانی معتقد است که فعالیتهای وی در راستای دفاع از حقوق بشر خوشایند حکومت ایران نیست و از اینرو دستگاه قضایی سعی دارد تا با فشار بر خانواده اش وی را به توقف فعالیتهایش مجبور نماید.

یاشار حکاک پور عضو شورای مرکزی جمعیت اسلامی دانشجویان دانشگاه زنجان، مدیر مسئول نشریه دانشجویی هیمه و سردبیر نشریات دانشجویی قیزیل اوزن و زنگان سوزلری در دانشگاه زنجان و مسئول شعبه سازمان غیردولتی(NGO)خانه فرزندان آذربایجان در مراغه بوده است و هم اکنون مسئولیت روابط عمومی انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(ADAPP) را برعهده دارد.

 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed