کمپین فعالین طرفدار صلح در آلمان برای آزادی سعید متین پور

شنبه ۱۷ مهر ۱٣٨۹ - ۹ اکتبر ۲۰۱۰

ساوالان سسی : فعالین طرفدار صلح و انجمن دفاع از زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران(آداپ) روز شنبه ۲ اکتبر ۲۰۱۰ با برگزاری مراسمی در شهر هایدلبرگ آلمان خواهان آزادی سعید متین پور و رسیدگی به وضعیت بد جسمی وی شدند.

در این مراسم کتابخوانی که با نام «پیش به سوی صلح» و با حمایت انتشارات هیملهبر آلمان در مرقن راسیون هاوس شهر هایدلبرگ برگزار شده بود اطلاعیه عفو بین الملل شهر هایدلبرگ در میان شرکت کنندگان در مراسم پخش شد و اطلاعاتی به زبان آلمانی در مورد وضعیت سعید متین پور روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و سایر زندانیان سیاسی آذربایجانی در اختیار حاضران در مراسم قرار گرفت.

فعالان صلح در این جلسه با امضای طوماری خواهان آزادی سعید متین پور و امکان دسترسی وی به امکانات پزشکی شدند.

سعید ساعد عضو آداپ و از برگزار کنندگان این کمپین امضا در مصاحبه ای با خبرنگار ما می گوید : «ما در آلمان سعی می کنیم تا از هر امکانی برای رساندن صدای زندانیان سیاسی آذربایجانی که در زندانهای ایران به سر می برند استفاده کنیم و کمپین خود را تا آزادی زندانیان سیاسی آذربایجانی در ایران ادامه خواهیم داد.»

سعید متین پور فعال حقوق بشر و ژورنالیست آذربایجانی است که پس از ۹ ماه شکنجه در زندان اوین تهران به هشت سال حبس تعزیری محکوم گردیده است. این روزنامه نگار آذربایجانی از ۲۰ تیر ۸۸ بازداشت و هم اکنون در حال گذراندن دوران محکومیت ۸ ساله در بند ۳۵۰ زندان اوین تهران است. 
Free counter and web stats Savalansei Posts Feed